Росія та США відклали підписання угоди про скорочення озброєнь

Дмитро Мєдвєдєв і Барак Обама зустрінуться на саміті в Копенгагені, але джерела з обох боків впевнені - договір зі скорочення наступальних озброєнь вони не підпишуть.

Укладення угоди про скорочення наступальних озброєнь (СНО) між Росією та США буде відкладено на наступний рік, повідомили джерела як у Кремлі, так і в Білому домі.

Можлива дата підписання документа не називається. Але, за твердженнями сторін, це відбудеться тільки після Нового року. Російські експерти вважають за необхідне укласти угоду до весни, коли пройде конференція ООН з Договору про непоширення ядерної зброї. Інакше Москву і Вашингтон жорстко розкритикують за гальмування процесу роззброєння.

Представник Білого дому спростував інформацію про можливість укладення компромісу на кліматичному саміті ООН в Копенгагені, де Дмитро Мєдвєдєв і Барак Обама з'являться в компанії міністрів закордонних справ Росії і США.

"Всі вихідні робота триватиме. Вони збираються вести переговори аж до Різдва. Але в Копенгагені дійсно нічого не трапиться", - констатував співробітник американської адміністрації.

Нагадаємо, що дві країни вже пропустили крайній термін 5 грудня, коли завершився термін дії чинної угоди. Чиновники і аналітики в обох столицях стверджують, що сторони як і раніше працюють 24 години на добу в спробах досягти остаточної угоди.

Угода СНО-1, розроблена в 90-і роки, дозволила сторонам скоротити стратегічний ядерний арсенал до рівня, що не перевищує 6 тисяч боєзарядів. Московський договір про скорочення стратегічних наступальних потенціалів від 2002 року закріпив рівень боєзарядів у 1,7−2,2 тисяч одиниць. Він діятиме до 2012 року.

Читайте також:

Росія та США узгодили основу договору про обмеження озброєнь

Обама та Мєдвєдєв гарантують безпеку України

Росія готова втричі зменшити арсенал ядерної зброї

США пустили російських військових на свої ядерні об'єкти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: