Росія та США влаштували обмін "ракетними ударами"

Держдума Росії завдала Америці "ракетного удару", пов'язавши СНО з ПРО, а також посиливши умови дотримання договору.

Держдума Росії в другому читанні схвалила поправку до договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь між Росією та США (СНО-3), який був підписаний лідерами країн у квітні 2010 року в Празі.

До статті про ратифікацію договору депутати додали п'ять норм, у тому числі й умови виходу Росії з СНО-3.

Поправки Держдуми стали "ракетним ударом" на резолюцію Конгресу США і, як зазначив голова комітету з міжнародних справ Костянтин Косачов, збалансували документ у відповідність з тим форматом, в якому він був підписаний Бараком Обамою та Дмитром Мєдвєдєвим.

Умовами виходу Росії з договору названі порушення американською стороною положень документу, прийняття на озброєння систем наступальних озброєнь в неядерному оснащенні без двосторонніх консультацій і розгортання США систем ПРО, які впливають на національну безпеку та обороноздатність РФ. Раніше подібні умови озвучувалися лише усно президентом Росії.

Ще одним положенням, яке додали депутати, є вимога поширити систему обліку боєзарядів і засобів доставки не тільки на вже існуючу зброю, але і на ту, що може з'явитися в майбутньому. Механізм обліку ще не створеного озброєння не уточнюється.

Держдума окреслила також право Росії на підтримку свого ядерного потенціалу, що включає в себе розробку і випробування нових типів наступальних озброєнь.

СНО-3 є сьомим подібним договором між Росією і США. Конгрес США ратифікував його 22 грудня 2010 року, додавши резолюцію про ставлення законодавчого органу до тексту документа. Резолюція не вносить змін у сам договір, так само як і російські норми.

Станом на початок 2010 року Росія мала 2504 бойових ядерних зарядів. Арсенал США, що підпадає під СНО, становить 1968 боєзарядів.

Читайте також:

Росія припустила початок нової гонки озброєнь

Мєдвєдєв і Обама дали оцінку підсумками співпраці Росії і США

США підготувалися до можливого порушення Росією договору про озброєння

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: