Росія увійшла до групи країн з високим політичним ризиком

Британська компанія провела дослідження, за яким Росія знаходиться серед країн, що є найбільш небезпечними для ведення бізнесу.

Росію визнали "однією з найбільш небезпечних країн для ведення бізнесу".

Про це йдеться в дослідженні британської компанії Maplecraft, яка щорічно публікує "Атлас політичного ризику".

Дослідники оцінюють рівень ризику по 41 характеристиці, звертаючи увагу на конфлікти, тероризм, дотримання законів і загальне економічне та законодавче середовище в країні.

Автори називають рейтинг "динамічним", тому що ситуація може бути виправлена за участю уряду, місцевої влади і політичних груп.

Серед найбільш сприятливих країн для бізнесу стали США, Канада, Австралія, Ботсвана, Великобританія, Франція, Німеччина, а також Норвегія, Фінляндія та Швеція.

"Найнебезпечнішою" країною світу є Сомалі.

Росія увійшла до групи з 11 країн з "крайнім ступенем політичного ризику":

1. Сомалі
2. Конго
3. Судан
4. М'янма
5. Афганістан
6. Ірак
7. Зімбабве
8. Північна Корея
9. Пакистан
10. Росія
11. Центральна Африканська Республіка

Присутність Росії в топ-списку найбільш "небезпечних" країн обумовлена балами за індексами "Небезпека тероризму", "Конфлікти", а також "Політичне насильство".

В якості прикладів автори звіту називають підвищену активність ісламських сепаратистів на Північному Кавказі і вибухи в московському метро в березні 2010 року, які забрали життя 40 людей.

Згідно зі звітом, справа проти екс-голови ЮКОСа Михайла Ходорковського показує "брак судової незалежності від уряду".

Крім того, низько оцінюється бізнес-середовище Росії та корпоративна етика. Також у звіті згадана корупція, "що поширена на всіх рівнях влади".

Російська економіка є однією з найбільш корумпованих серед економік великих і середніх країн, повідомляє Bloomberg з посиланням на дослідження міжнародної неурядової організації по боротьбі з корупцією Transparency International восени 2010 року. Росія, яка посіла 154-е місце з 178 можливих, знаходиться в цьому рейтингу поруч з Таджикистаном і Кенією.

У жовтні 2010 року прем'єр-міністр Росії Володимир Путін на зустрічі з лідером КПРФ Геннадієм Зюгановим назвав стабільність економіки Росії перевагою перед розвиненими країнами, посилаючись на показники розвитку економіки країни в цифрах.

"Обсяг ВВП у нас 50400 млрд руб., рівень інфляції планується 6,3%, дефіцит десь буде в районі 3,6% на 2011 рік", - заявив прем'єр-міністр.

За словами Путіна, ці параметри свідчать про стабільність економіки, і в цьому сенсі Росія вигідно відрізняється від так званих розвинених держав. Ці показники, підкреслив Путін, є "рукотворною перевагою" Росії.

Читайте також:

РФ: автономію українців закрито через політику, яка підривала дружбу двох держав

Росія встановила рекорд видобутку нафти

Росія та Євросоюз розпочали війну за Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: