Росія в кінці року почне випробування трьох винищувачів п'ятого покоління

Росія перед серійним виробництвом винищувача повинна зробити близько двох тисяч випробувальних польотів.

Компанія "Сухий" в кінці 2010 - на початку 2011 року почне льотні випробування ще трьох винищувачів п'ятого покоління, повідомив у вівторок глава компанії Михайло Погосян за підсумками наради з розвитку ВПК РФ, яке відбулося під головуванням Володимира Путіна. "В кінці 2010 на початку 2011 року ми повинні підключити (до випробувань) ще три літаки", - сказав Погосян. Він також повідомив, що "Сухий" не буде представляти винищувач п'ятого покоління на міжнародному авіасалоні в британському Фарнборо влітку поточного року.

У січні-лютому винищувач п'ятого покоління виконав перші польоти в Комсомольську-на-Амурі, де він поки і знаходиться. Для проведення основних льотних випробувань винищувач Т-50 (ПАК ФА - перспективний авіаційний комплекс фронтової авіації) у найближчі місяці буде перебазований в ЛІІ ім. Громова до підмосковного Жуковський. Основні льотні випробування винищувача п'ятого покоління почнуться в квітні поточного року. Відповідаючи на питання про те, скільки часу можуть зайняти випробування в ЛІІ імені Громова, він зазначив, що на це буде потрібно "кілька років".

До серійного виробництва винищувач повинен зробити близько двох тисяч випробувальних польотів, уточнив Путін і зауважив, що не бачить підстав для невиконання всіх робіт в намічений термін. Процес створення нового винищувача генеральний конструктор "ОКБ Сухого" Михайло Симонов порівняв з вагітністю.

"Зараз ось вже води відійшли, а через кілька років відбудуться пологи", - зауважив Симонов, який займає свою посаду без малого тридцять років. У КБ не втомлюються говорити про унікальні характеристики винищувача: він поєднує в собі функції ударного літака і винищувача, оснащений принципово новим комплексом авіоніки, завдяки якій відсутне механічне управління - всю роботу за льотчиків робить "розумна" інтегрована керуюча система.

Раніше головком ВПС РФ генерал-полковник Олександр Зелін повідомив, що постачання літаків п'ятого покоління у війська почнеться в 2015 році. За його словами, в 2013 році, як очікується, буде отриманий головний результат по ПАК ФА, а в 2015 році почнуться його постачання у війська.

Головком також повідомляв, що зі вступом до війська літаків п'ятого покоління зникне поділ авіації на винищувальну і фронтову. У зв'язку з цим зникнуть найменування "винищувальна" і "фронтова авіація". Після надходження на озброєння ВПС Т-50 авіацію будуть називати тактичною або оперативно-тактичної.

Це рішення пов'язане з тим, що всі літальні апарати оперативно-тактичної ланки, в тому числі і армійська авіація, всі разом вирішують завдання протиповітряної оборони.

Побачене в "ОКБ Сухого" вразило російського прем'єра, і він вирішив підштовхнути вітчизняні світила до створення бомбардувальника п'ятого покоління. Основним перспективним завданням для військового авіапрому Володимир Путін разом з продовженням робіт по введенню в дію Т-50 назвав розробку перспективних авіаційних комплексів дальньої авіації, ППО і ПРО, напрямками, не менш перспективними, особливо з точки зору прибутку.

Це, зокрема, спільний російсько-індійський проект по виробництву надзвукових ракет повітряного базування "Брамос". Глава уряду нагадав, що авіатори в боргу перед батьківщиною: у важкі часи компанії отримали серйозну фінансову підтримку - в минулому році уряд виділив близько 93 млрд рублів прямого фінансування і понад 45 млрд гарантій за кредитами. Путін перерахував поіменно: 34,6 млрд руб. отримала ОАК, 11 млрд - "Оборонпром". Натомість голова уряду наполягає на суворому дотриманні термінів по дослідно-конструкторських розробок і серійним постачання. "Це ж стосується і цінових параметрів, закладених в контрактах", - зазначив глава уряду.

Читайте також:

Міноборони Росії кинуло в лісі без охорони 200 танків Т-72

Росія вивезе на Красну площу макети новітніх ядерних ракет

Корейський танкіст заснув по дорозі з навчань

Російський "винищувач з людським інтелектом" здійснив другий політ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: