Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія у Радбезі ООН заблокувала американську резолюцію щодо хімічної атаки у Сирії

Російська резолюція так само не знайшла підтримки у членів Радбезу.

Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН щодо розслідування хімічної атаки у Сирії, яку представила США.

Про це у вівторок повідомляє Reuters.

12 членів Ради безпеки ООН проголосували за резолюцію, дві країни - Росія і Болівія - проголосували проти. Китай утримався. Проект резолюції не був прийнятий, оскільки проти нього проголосував постійний член Ради безпеки - Росія.

"Ми застосовуємо вето для того, щоб захистити міжнародне право, мир і безпеку і щоб не дати вам залучити Раду безпеки у ваші авантюри", — заявив постпред РФ в ООН Василь Небензя, звертаючись до представника США Ніккі Гейлі, передає Газета.ru.

ВідеоПредставниця США при ООН звинуватила Москву в хімічній атаці в Сирії

Через цю атаку Рада безпеки ООН зібралася на екстрене засідання. Представник Росії при ООН заявляє - Захід ставиться до Москви по-хамськи. Ніяких тіл російські експерти не бачили, хворих у лікарні теж не помітили. Натомість, запевняє, сирійські повстанці самі виготовляють і використовують хімічну зброю.

Представниця США при ООН звинуватила Москву в хімічній атаці в Сирії

Представник Великобританії Карен Пірс звинуватила Росію в тому, що вона "перетнула червону межу" і зневажає міжнародне право.

"Авторитет Росії як члена Радбезу ООН під питанням. ми не будемо стояти осторонь і спостерігати, як Росія зневажає міжнародні норми", — сказала представник Британії.

Представник США Ніккі Гейлі в свою чергу заявила, що Росія не дозволила захистити сирійських народ, зате вона ні перед чим не зупиниться, щоб захистити президента Сирії Башара Асада.

Американський проект резолюції пропонував запровадити новий механізм розслідування хімічних атак у Сирії. Документ передбачав створення місії, яка замінить групу експертів ООН-ОЗХО з розслідування випадків застосування хімічної зброї у Сирії.

Під час засідання Радбезу ООН також відбулося голосування за російську резолюцію щодо Сирії, але вона так само була провалена. Сім країн були проти, шість - за, два члена Радбезу ООН утрималися.

Нагадаємо, у минулі вихідні проурядові війська Сирії, підтримувані Росією, почали новий наступ на території Східна Гута в околицях Дамаска. Метою сирійської влади стало місто Дума. 7 квітня одразу кілька правозахисних організацій, що працюють в регіоні, в тому числі й волонтерський рух "Білі каски", заявили, що в регіоні відбулася хімічна атака.

8 квітня президент США Дональд Трамп, коментуючи останній випадок застосування хімічної зброї в Сирії, безпосередньо звинуватив президента РФ Володимира Путіна і владу Ірану в прямій підтримці "звіра Асада" і пообіцяв, що за це "доведеться заплатити велику ціну".

Залиште свій коментар

Вибір редакції