Росія веде переговори про створення військової бази в Киргизстані

Таємничий візит російського віце-прем’єра та міністра оборони до Бішкека пов’язують з переговорами про відкриття нової військової бази РФ у Киргизії.

Москва веде секретні переговори з Бішкеком про відкриття російської військової бази на півдні Киргизстан.

7 липня в столицю Киргизії прибули віце-прем'єр Росії Ігор Сечін та міністр оборони Анатолій Сердюков. Всього в російську делегацію входило близько 20 високопоставлених чиновників.

За деякими даними, члени делегації зустрілися з президентом Киргизстану Курманбеком Бакиевим. Також планувалася зустріч з представниками уряду країни.

Жодних офіційних заяв з приводу цього візиту не було, що обговорювалося на переговорах, невідомо.

Киргизькі спостерігачі висунули декілька версій того, що відбувається. Найбільш обґрунтованою виглядає версія про те, що Москва обговорює з Бішкеком перспективу відкриття військового об'єкту в районі Оша або Баткена.

Киргизії необхідно поліпшити стосунки з Росією після рішення про створення в бішкекському аеропорту "Манас" Центру транзитних перевезень міністерства оборони США. Крім того, Бішкек розраховує укріпити свої позиції на півдні країни, де активізувалися екстремісти.

Версія про відкриття військового об'єкту на півдні Киргизстану вельми поширена серед співробітників місцевих спецслужб. На переговорах також могла обговорюватися перспектива спільного видобутку і виробництва кремнію.

Читайте також:

Киргизька авіабаза "Манас" стане транзитним центром для США

Узбекистан риє протитанкові траншеї на кордоні з Киргизією

Росія подовжила оренду авіабази в Киргизії на 49 років

Ісламісти атакували пункт пропуску на узбецько-киргизькому кордоні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: