Росія віддала Індії підводний човен, на якому загинули 20 людей

Атомний підводний човен "Нерпа", на якому у 2008 році під час ходових випробувань в Японському морі загинули 20 осіб, передано Індії в оренду на 10 років.

Російський атомний підводний човен "Нерпа", на якому в 2008 року під час випробувань відбулася аварія, залишила базу в Примор'ї і взяла курс до берегів Індії, якій він переданий в лізинг на 10 років.

За повідомленням ряду російських ЗМІ, контрактна сума за 10-річний лізинг становить 650 мільйонів доларів. Зараз на борту субмарини - змішаний російсько-індійський екіпаж. Російські підводники допоможуть індійським колегам привести субмарину в нову точку базування і передадуть їм навички управління.

Нагадаємо, у ніч 9 листопада, під час ходових випробувань на підводному човні "Нерпа" Тихоокеанського флоту несанкціоновано спрацювала система пожежогасіння. Аварія спричинила викид фреону, що призвело до загибелі людей.

Всього на борту підводного човна знаходилися 208 людей, з яких 81, - військовослужбовці.

За шість місяців після аварії субмарина знову вийшла на ходові випробування. Всього на відновлення субмарини було витрачено 1,9 мільярда рублів. Після багаторазових випробувань у всіх режимах експлуатації "Нерпа" 28 грудня 2009 була прийнята до складу ВМФ Росії.

Довідка. Атомний підводний човен "Нерпа" (К-152, проект 971, клас "ЩУКА-Б"), який відноситься до підводних човнів третього покоління, був закладений на заводі в 1991 році. Водотоннажність субмарини складає 8140/12770 тонн, максимальна швидкість - 30 вузлів, максимальна глибина занурення - 600 метрів, автономність - 100 діб, екіпаж - 73 людини, озброєння - 4 торпедних апарати 533 міліметрів, 4 торпедних апарати 650 міліметрів.

До складу озброєння субмарини входять торпеди, підводні ракети і ракети-торпеди Шквал, Водоспад, Вітер. Також входили і крилаті ракети Гранат, що запускаються з торпедних апаратів, дальність стрільби - до 3 тисяч кілометрів. Однак після аварії на підводному човні Курськ в 2000 торпеди цього калібру були зняті з озброєння у ВМФ Росії.

Читайте також:

Підводний човен, на якому загинули 20 людей, включили до складу ВМФ Росії

Човен "Нерпа", на якому загинули 20 чоловік, вийшов в море

На атомному підводному човні, який зазнав аварії, радіаційний фон в нормі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: