Росія відхрещується від "молочної війни" з Литвою

Россільгоспнагляд повідомив про заборону ввезення до Росії молочної продукції лише чотирьох компаній. До того ж обмеження будуть скоро зняті.

Обмеження на ввезення молочної продукції з Литви, які Росія вводить з 17 серпня, можуть бути зняті в короткі терміни, при цьому заборона торкнулася лише чотирьох підприємств з приблизно двох десятків постачальників.

Про це повідомив прес-секретар Россільгоспнагляду Олексій Алексєєнко.

"У всіх чотирьох випадках був виявлені залишки тетрацикліну", - сказав він, уточнивши, що антибіотики були виявлені в литовському вершковому маслі, сметані, сирі та молоці.

"Як довго продовжиться термін обмежень, залежить від ветеринарних служб Литви. Але ми з ними працюємо, і думаємо, що постачання відновиться досить швидко", - сказав Алексєєнко.

За його словами, причиною того, що продукція з вмістом заборонених речовин пройшла через кордони, могло стати багатократне збільшення останнім часом об'єму постачань з Литви. "Можливо, через різке збільшеного об'єму постачань в моніторингу литовської ветеринарної служби стався збій", - пояснив представник Россільгоспнагляду.

Подібний випадок був з Бразилією близько трьох років тому, коли ця країна різко збільшила об'єми м'яса, що експортувалося.

"Тоді теж були введені тимчасові обмеження, але місцева ветеринарна служба досить оперативно відновила моніторинг, і обмеження були зняті", - відзначив Алексєєнко.

Як повідомлялося, литовські молочні виробники заявили, що обмеження на імпорт литовської молочної продукції пов`язане з політичними питаннями.

Офіційний Вільнюс взагалі заперечує наявність в литовському молоці заборонених речовин. Як запевнив глава ветеринарної служби Литви Казімірас Лукаускас, литовська продовольчо-ветеринарна служба взяла проби всієї молочної продукції на вказаних в листі Россільгоспнагляду підприємствах, проте "нічого забороненого в них не знайшла".

Читайте також:

Росія почала нову "молочну війну" - проти Литви

Через заборону РФ на ввезення кенгурятини Австралії загрожує катастрофа

Москва лякає Білорусь "м’ясною" та "соковою" війнами

Путін пояснив причини "молочної війни"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: