Росія відкинула звинувачення у розв'язанні війни в Іраку

МЗС РФ вважає, що в британської розвідки хвора голова, якщо Росію звинувачують у війні в Іраку.

МЗС РФ запропонував шефу британської розвідки MI6, який назвав Росію головною причиною початку війни в Іраку, "не перекладати з хворої голови на здорову." Заява, щонайменше, у нас викликає подив, якщо не сказати більше", - заявив офіційний представник зовнішньополітичного відомства Андрій Нестеренко.

Керівник Секретної розвідувальної служби Великобританії Джон Соерс (John Sawers) озвучив свою версію подій на публічних слуханнях, присвячених початку війни в Іраку, які почалися в Лондоні 24 листопада. Соерс, який на початку 2000-х років був радником прем'єр-міністра Великобританії Тоні Блера у закордонних справах, виступив перед комісією 10 грудня.

За його словами, якби Росія приєдналася до проекту введення проти Іраку "розумних санкцій" у 2001 році, то військового вторгнення в березні 2003 року вдалося б уникнути. Соерс заявив також, що Росія протидіяла проектом, з яким погодилися всі інші члени Собвеза ООН, захищаючи комерційні інтереси своїх компаній і під натиском іракського уряду.

Виступаючи перед журналістами з приводу висловлювань Соерс, Андрій Нестеренко заявив, що введення "розумних санкцій" не призвело б до істотного поліпшення катастрофічного положення іракського населення. Більше того, західний проект був спрямований, за словами дипломата, на увічнення режиму санкцій під приводом того, що Ірак нібито продовжував роботи зі створення зброї масового знищення.

"Під час обговорення іракського питання в Раді безпеки ООН ми неодноразово заявляли про те, що Раді не можна керуватися неперевіреною інформацією про наявність у Іраку зброї масового знищення при ухваленні рішення про введення нових санкцій", - додав Нестеренко.

За словами дипломата, Москва неодноразово заявляла, що в неї немає достовірних даних про наявність у Іраку ядерної зброї.

"Замість цього Росія запропонувала вирішити проблему по суті - направити до Іраку інспекторів ООН і визначитися за результатами їх роботи", - продовжив Нестеренко.

Проте США і Великобританія проігнорували ці пропозиції. Крім того, Росія попереджала про тяжкі наслідки в разі початку війни в Іраку.

Щодо економічних інтересів Росії, які нібито стали причиною зриву мирного врегулювання іракської проблеми, Нестеренко заявив: "Чи хотіли б задати запитання у відповідь, а якими дійсно інтересами керувалися союзники по силам коаліції, починаючи війну в Іраку?".

Нагадаємо, Глава британської розвідки Мі-6 Джон Соз заявив, що мирному вирішенню іракського конфлікту, наслідком якого врешті стало збройне вторгнення в країну, перешкодила Росія.

Заява Соза прозвучала в рамках громадських слухань, присвячених розслідуванню обставин початку іракської війни, які проходять в Лондоні.

Читайте також:

Британська розвідка: мирному вирішенню конфлікту в Іраку завадила Росія

В Росії злякалися, що Україна обійде їх на ринку зброї

Україна продасть Іраку зброю на 2 мільярда доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: