Росія відклала на три роки освоєння одного з найбільших у світі газових родовищ

Поставки зі Штокманівського родовища у Баренцевому морі почнуться не раніше 2016-ого року. Проте це ще не остаточне рішення.

Компанії "Газпром", Total і Statoil перенесли терміни освоєння Штокманівського родовища в Баренцевому морі, запаси якого оцінюються в 3,9 трильйона кубометрів газу.

Про це повідомляє оператор проекту, компанія Shtokman Development. У компанії підкреслюють, що це не остаточне рішення - точні терміни будуть названі лише в 2011 році.

Раніше передбачалося, що поставки газу з родовища по трубопроводу почнуться в 2013 році, а в 2014 році почнеться експорт зрідженого природного газу. Тепер в Shtokman Development вважають, що трубопровідний газ буде поставлятися з 2016 року, а зріджений - з 2017 року.

Протягом останніх місяців вже з'являлася інформація про те, що реалізація проекту буде відкладена. Так, у меморандумі до єврооблігацій 2009 року "Газпром" визнав, що затримка можлива. А наприкінці 2009 року віце-прем'єр і голова ради директорів компанії Віктор Зубков заявляв, що проект "дещо відсувається". Точні терміни, однак, не давалися.

Штокманівське (Штокманське) газоконденсатне родовище - одне з найбільших родовищ у світі. Відкрите в 1988 році. Родовище названо на честь радянського вченого-океанолога професора В. Б. Штокмана. Родовище вважається одним з найбільших в Росії, проте його складно розробляти через кліматичних умов. Крім того, неодноразово наголошувалося, що Штокманівське родовище орієнтоване насамперед на ринок зрідженого природного газу та на експорт у США. Однак Сполучені Штати останнім часом наростили обсяги власного виробництва, так що російський газ може виявитися непотрібним.
"Газпром" в останні роки ініціював перенесення строків розробки кількох родовищ. Так, з 2011 на 2012 рік було зрушено освоєння Бованенківського родовища, на якому можуть добувати 115 млрд кубометрів на рік. Для порівняння, у Росії в 2009 році було видобуто 582,353 мільярда кубометрів газу.

Крім того, російські компанії виявилися не зацікавленими у викупі у ТНК-ВР Ковиктинського родовища в Іркутській області із запасами в два трильйони кубометрів. Це перенесло розробку родовища на невизначений термін

Ліцензія на Штокман належить "Севморнефтегаз", дочірньому підприємству "Газпрому", а розробляє проект Shtokman Development. У цій компанії "Газпром" володіє 51 відсотком акцій, Statoil Hydro - 24 відсотками, а Total - 25 відсотками. Французька компанія володіє правом вето щодо спірних технічних та технологічних питань.

Читайте також:

У Росії відкрили нове стратегічне родовище нафти

Україна почне розробляти у Чорному морі родовище нафти на 75 млрд кубометрів

У Північному морі відкрили нове газове родовище

"Газпром" купуватиме весь газ Азербайджану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: