Росія відклала поставку своєї вакцини до Північної Македонії, бо країна підтримала Навального - Bloomberg

Дата публікації
Перегляди
315
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росія відклала поставку своєї вакцини до Північної Македонії, бо країна підтримала Навального - Bloomberg

Фото: Associated Press

У Російському фонді прямих інвестицій заперечують закиди і кажуть, що політика жодним чином не причетна до затримки.

Російський фонд прямих інвестицій (РФПІ) відклав постачання вакцини "Супутник V" до Північної Македонії з геополітичних причин. Європейські чиновники вбачають причину затримки в країна тому що Північна Македонія підтримала позицію ЄС, яка засуджує арешт і отруєння опозиціонера Олексія Навального.

Про це пише Bloomberg з посиланням на двох обізнаних європейських чиновників. 

Причина, за словами двох чиновників, обізнаних у цьому, полягає в тому, що Північна Македонія стала однією з трьох балканських країн, які підписали декларацію із засудженням арешту Навального і документ "проти серйозних порушень прав людини", що має на увазі персональні санкції.

У вівторок Російський фонд прямих інвестицій заявив, що виконує поставки "Супутник V" до Північної Македонії відповідно до узгодженого контракту.

"Немає політики щодо співпраці з вакцинами", - йдеться у повідомленні фонду, надісланому електронною поштою. "Припущення про те, що політика відіграє роль у поставках Sputnik V, є абсолютно помилковими і суперечать давньому переконанню РФПІ, що цю пандемію можна перемогти лише за допомогою глобального партнерства".

Агентство підкреслює, що причиною затримки поставок також можуть бути проблеми з виробництвом препарату

  • Вакцина "Супутник V", створена Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені М.Ф. Гамалії МОЗ РФ, зареєстрована в Росії 11 серпня 2020 року. Вона стала першою у світі, хоча її клінічні випробування тривають і досі. У Росії зафіксовані випадкизараження COVID-19 після вакцинації.
  • У січні 2021 року у Росії заявили про випуск ще однієї вакцини від коронавірусу. Препарат називається "ЕпіВакКорона". У лютому в РФ зареєстрували третю російську вакцину від коронавірусу "КовіВак". Ця російська вакцина, як і попередні дві, не пройшла третю фазу клінічних випробувань.

Новини тижня: як російська вакцина від COVID-19 впливатиме на Європу

Новини тижня: як російська вакцина від COVID-19 впливатиме на Європу
Наступна публікація