Росія відкриває нову військову базу в Киргизії

Російська сторона погодила з Киргизією всі питання щодо розміщення на території республіки ще однієї військової бази.

Росія погодила з керівництвом Киргизії питання про розміщення ще однієї військової бази на території республіки.

Заявив помічник президента РФ Сергій Приходько. "В принципі, все погоджено", - сказав він напередодні неформального саміту Організації Договору про колективну безпеку в Киргизії.

Чиновник додав, що "по суті, це не російська база, а зусилля в рамках концепції ОДКБ в ув'язці з формуванням Колективних сил оперативного реагування".

У Киргизії в даний час розташовується база російських ВПС на аеродромі Кант (у декількох десятках кілометрів від Бішкека) і ще декілька військових об'єктів. На території республіки також розміщена американська авіабаза "Манас", яка використовується як транзитний вузол для постачання американських військ в Афганістані.

Чутки про те, що Росія має намір розмістити в Киргизії ще одну базу, з'явилися в ЗМІ на початку липня. Передбачалося, що це питання обговорювалося під час візиту до Бішкек російської делегації (у яку входили віце-прем'єр Ігор Сечин і міністр оборони Анатолій Сердюков).

Візит, відзначимо, відбувся незабаром після того, як стало відомо, що влада Киргизії змінили свої плани відносно американської бази.

У лютому керівництво республіки оголосило про вивезення бази (спостерігачі пов'язали це рішення з фінансовою допомогою, яку Киргизія отримала від Росії), а в кінці червня з'ясувалося, що американський військовий об'єкт в Киргизії все ж залишиться. Тепер він носить назву "Центр транзитних перевезень".

Джерела в уряді Киргизії, коментуючи чутки про появу в країні ще однієї російської бази, підтверджували, що переговори на цю тему ведуться. Президент республіки Курманбек Бакієв заявив, що з російською стороною обговорюється відкриття деякого "антитерористичного центру".

Як очікується, питання про створення нової бази обговорюватиметься на саміті ОДКБ, який відбудеться в Киргизії 31 липня.

Читайте також:

Міліція розігнала акцію протесту опозиції в Киргизії

Росія веде переговори про створення військової бази в Киргизстані

Киргизька авіабаза "Манас" стане транзитним центром для США

США пропонують Киргизстану мільярд доларів за збереження бази "Манас"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: