Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія відмовила Чорногорії у видачі підозрюваного у спробі держперевороту

Ананіє Нікич отримав притулок у Росії.

Росія відмовилася видати Чорногорії громадянина цієї балканської країни Ананіє Нікича, якого на батьківщині звинувачують у спробі державного перевороту.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури РФ.

У відомстві зазначили, що Нікич визнаний у Росії біженцем, тому його екстрадиція неможлива.

У Чорногорії 59-річного Нікича вважають агентом російських спецслужб. Прокуратура країни звинувачує його у причетності до підготовки терактів і державного перевороту в день парламентських виборів у жовтні минулого року.

Відео Чорногорія заочно судитиме російських розвідників за спробу державного перевороту

В останні місяці у Чорногорії триває суд над підозрюваними в спробі держперевороту. Слідство вважає, що вони були пов'язані з операцією з повалення чорногорського уряду, яка готувалася за сприяння російських структур.

Ключовий свідок у справі про переворот - громадянин Сербії Саша Сінджеліч. Він також брав участь у змові, але потім добровільно здався поліції. Напередодні він дав свідчення у суді, назвавши основним організатором операції співробітника ГРУ Едуарда Шишмакова. Сам Шишмаков разом з іншим російським громадянином Володимиром Поповим оголошений в міжнародний розшук. Їхнє місцезнаходження невідоме.

Росія свою причетність до справи заперечує. Втім, британські та американські спецслужби, за даними ЗМІ, вважають, що спробу перевороту підтримували російські чиновники найвищого рівня. В цілому, в змові звинувачують півтора десятка людей.

Раніше видання  Sunday Telegraph повідомляло з посиланням на джерела в уряді Великої Британії, що росіяни кілька місяців вербували сербських націоналістів, які мали під виглядом поліції атакувати будівлю парламенту в Чорногорії та вбити прем'єр-міністра Міло Джукановича. Метою змови було перешкоджання Чорногорії стати членом НАТО. Сам переворот був запланований на 16 жовтня 2016 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції