Росія відмовилась обговорювати з Латвією радянську окупацію Прибалтики

Будь-які спекуляції офіційної Риги на щодо цього здатні лише привнести серйозний подразник в російсько-латвійські відносини, вважають в МЗС Росії.

Москва вважає питання про "радянську окупацію" Прибалтики закритим і заявляє, що спекуляції Латвії на цю тему можуть стати подразником у відносинах із Росією.

Про це йдеться в заяві офіційного представника МЗС РФ Андрія Нестеренко, який таким чином прокоментував висловлювання голови МЗС Латвії Айвіс Роніса, опубліковане в газеті "Латвіяс Авізо", про заклик відкрити російські архіви часів СРСР.

"Російська позиція щодо теми так званої окупації держав Прибалтики Радянським Союзом неодноразово висловлювалася і залишається незмінною. Для нас це питання закрите, і повертатися до нього ми не маємо наміру. Будь-які спекуляції офіційної Риги на щодо цього здатні лише привнести серйозний подразник в російсько-латвійські відносини" , - заявив Нестеренко.

Що стосується відкритості російських архівів, то, за словами російського дипломата, вони відкриті рівно настільки, наскільки це дозволяє чинне російське законодавство. "Умови доступу до російських архівів неодноразово й докладно доводилися до латвійської сторони. Спроби офіційної Риги домогтися якихось виключних прав у цих обставинах викликають подив", - уклав Нестеренко.

Нагадаємо, в квітні в Латвії спеціальна комісія підготувала звіт, в якому оцінила збитки, які республіка зазнала за час перебування у складі СРСР. За попередніми оцінками, сума перевищує десять мільярдів латів (18,5 мільярдів доларів).

Читайте також:

Глава МЗС Латвії закликав "не канючити" у Росії вибачення за окупацію

Росія звинуватила Страсбурзький суд у перегляді підсумків Другої світової війни

Суд у Страсбурзі визнав радянського партизана Кононова злочинцем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: