Росія відмовилася гарантувати Грузії ненапад

Росія не може дати Грузії ґарантій про незастосування сили, вважаючи це неприйнятним з тієї причини, що не є і не була стороною в конфлікті.

Росія не має наміру давати Грузії гарантії незастосування сили, як того вимагає Тбілісі, оскільки це було б неправомірно.

Про це заявив 4 березня заступник голови МЗС РФ Григорій Карасін за підсумками чергового раунду Женевських консультацій з безпеки в Закавказзі.

"Грузія продовжує досить емоційно домагатися того, щоб зустрічну заяву про незастосування сили зробила Російська Федерація. Для нас це неприйнятно з однієї простої причини — ми не були і не є стороною в конфлікті. Це було б абсолютно неправомірно з нашого боку", — сказав Карасін.

Водночас російський дипломат зазначив, що Москва готова виступити гарантом незастосування сили між Грузією, Абхазією і Південною Осетією.

"Ми готові піти на те, щоб виступити гарантом зобов'язань, що вже прозвучали, про незастосування сили Абхазії, Південної Осетії і Грузії, але не більше того", — заявив Карасін.

За його словами, Росія готова піти на різні форми ґарантування.

"Це може бути у вигляді якоїсь спільної заяви з нашими міжнародними партнерами або складання якогось письмового документа. Ця пропозиція залишається на столі, і ми будемо рухатися в напрямку її здійснення. Поки цьому категорично противляться грузини за підтримки деяких наших західних партнерів" , — сказав він.

Він нагадав, що наприкінці минулого року відбувся обмін односторонніми посланнями між президентами Грузії, Абхазії і Південної Осетії про незастосування сили.

"Це були односторонні заяви. Не приховую, що ми були одними з тих, хто ініціював подібний обмін. Нині вважаємо, що це було надзвичайно важливо, хоча з незрозумілих для нас причин Тбілісі як і раніше ігнорує сам факт того, що прозвучали послання від Едуарда Кокойти і Сергія Багапша", — сказав заступник голови МЗС РФ.

Він висловив думку, що Грузія домагається гарантій про незастосування сили саме від Москви з однією метою - "тоді вона буде все це подавати як визнання Росією факту того, що насправді відбулася не грузинська агресія, а напад Росії на Грузію і російсько-грузинська війна ".

Як відомо, донесення американських дипломатів, опубліковані на сайті WikiLeaks, підтвердили те, що Росія не нападала на Грузію в серпні 2008 року.

Нагадаємо, конфлікт між Грузією та Південною Осетією спалахнув в ніч з 7 на 8 серпня 2008р. В результаті військових дій, розв'язаних Грузією, загинули російські миротворці і велика кількість мирних жителів.

Читайте також:

Саакашвілі поскаржився Європі на погрози Росії

Абхазія звинуватила Саакашвілі у заклику до нової війни

Грузія лютує: лідер Абхазії відкрито розповів про російський "фашизм"

Саакашвілі: Росія зводить в Абхазії Берлінську стіну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: