Росія відмовилася поновлювати розслідування Катинської справи

Відновити розслідування справи про розстріл під Катинню польських офіцерів неможливо через те, що минув термін давності. До того ж для поновлення немає підстав.

Росія заявила, що відновити розслідування Катиньської справи неможливо.

Головний військовий прокурор Росії Сергій Фридинський заявив, що це пов'язано з тим, що термін давності справи давно минув. Крім того, для поновлення розслідування немає підстав.

26 травня російське правозахисний товариство "Меморіал" звернулося до президента Дмитра Мєдвєдєва з проханням доручити Генпрокуратурі перевірити якість розслідування кримінальної справи про розстріл польських офіцерів під Катинню в березні 1940-го, яка в 2004 році була закрита головною військовою прокуратурою, і розглянути можливість поновлення розслідування.

На початку травня президент РФ Дмитро Мєдвєдєв передав польській стороні додаткові матеріали у Катинській справі, що налічують 67 томів.

Нагадаємо, в загальній складності в 1940 році радянські органи розстріляли близько 22 тис. польських солдатів і офіцерів. У Польщі багато хто як і раніше вважають, що факти у справі Катині досліджені недостатньо. Розслідування Генеральної прокуратури Росії у даній справі було припинено в 2004 р.Відповідальність за злочин у Катині була визнана керівництвом СРСР лише 13 квітня 1990 року, коли винними у трагедії були названі нарком внутрішніх справ СРСР Лаврентій Берія і його підлеглі.

Читайте також:

Мєдвєдєв передав польській стороні 67 томів Катинської справи

Росія вперше опублікувала архівні документи про розстріли польських офіцерів у Катині

Росія запропонувала Польщі закрити тему Катині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: