Росія не дозволить розміщати американську ПРО на своїй території

В російському МЗС підкреслюють, що РФ не може бути партнером в створенні об'єктів, призначених для протидії силам оборони Росії.

Москва не допомагатиме США створювати системи протидії Російській Федерації і не надасть свою територію для розміщення елементів американської протиракетної оборони.

Про це заявив офіційний представник МЗС РФ Андрій Нестеренко.

"Погодьтеся, адже ми не можемо бути партнерами в створенні об'єктів, по суті призначених для протидії силам стратегічної оборони Російської Федерації", - сказав Нестеренко, коментуючи ініціативу глави Пентагону Роберта Гейтса розмістити об'єкти американською ПРО на території Росії.

"Розраховуємо, що в питанні ПРО треба знайти взаємоприйнятне рішення на основі спільної оцінки погроз", - заявив російський дипломат.

Проте зараз, за його словами, оцінки ситуації не співпадають.

"Вчора широко розповсюджувалося повідомлення про те, що Гейтс заявив, що Пентагон розглядає можливість розміщення ПРО в Росії. Ми звернули увагу, що багато що сформульоване так, як хотілося б американській стороні, але не так як йде ситуація насправді", - сказав Нестеренко.

За його словами, співпраця РФ і США повинна вибудовуватися поетапно на рівноправній основі.

"Це припускає спільний аналіз погроз, створення моніторингу ситуації і вибудовування механізмів реагування. Але ще істотніше те, що відмова США від третього позиційного району (у Європі) може створити умови для нашої співпраці. Але Гейтс саме в цьому дотримується протилежної думки", - підкреслив офіційний представник МЗС РФ.

США планують розмістити в Європі ракети-перехоплювачі і станції радіолокації, пояснюючи це загрозою з боку Ірану. Росія вважає ці пояснення необґрунтованими, а створення третього позиційного райони протиракетної оборони поблизу своїх кордонів розглядає як загрозу власній безпеці.

Нагадаємо, 9 червня глава Пентагону Роберт Гейтс, виступаючи перед Сенатом, заявив, що Росія готова переглянути свою позицію щодо розміщення американської системи протиракетної оборони (ПРО) в країнах Східної Європи.

Зміну позиції він пояснив тим, що Росія начебто по-новому оцінила загрозу Тегерана.

Глава Пентагону уточнив, що тепер Росія навіть готова розглянути проект розміщення компонентів американської системи на своїй території.

Раніше США планували до 2013 року розмістити десять ракет-перехоплювачів в Польщі, а також радар в Чехії під приводом захисту від передбачуваної ракетної загрози з боку Ірану.

Проти планів США виступає Росія. У Москві неодноразово заявляли, що система ПРО націлена на заборону ядерного ракетного потенціалу Росії.

Читайте також:

Росія збирається відмовитися від ядерної зброїРосія збирається відмовитися від ядерної зброї

Пентагон розмістить елементи ПРО в Росії

Росія створює в Центральній Азії аналог НАТО

Канада не поступиться Росії у боротьбі за Північний полюс
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: