Росія відмовилася від самостійного створення винищувача п'ятого покоління

Росія запропонувала Бразилії крім можливих постачань відповідної авіатехніки (Су-35), передачу технологій, а також спільну розробку винищувача п'ятого покоління

Росія готова до співпраці з Бразилією не тільки в рамках тендеру на закупівлю великої партії багатофункціональних бойових літаків, а й за програмою створення винищувача п'ятого покоління, заявив перший заступник директора Федеральної служби з військово-технічного співробітництва Олександр Фомін.

"При цьому ми ще раз пропонуємо нашим бразильським партнерам, крім можливих постачань відповідної авіатехніки (Су-35), передачу технологій, а також спільну розробку винищувача п'ятого покоління", - сказав Фомін, який очолює офіційну російську делегацію на авіасалоні Фідан-2010 у Чилі.

Керівник делегації держкорпорації "Ростехнології" Сергій Гореславський розповів журналістам про хід робіт по створенню винищувача п'ятого покоління, відомого в Росії як перспективний авіаційний комплекс фронтової авіації (ПАК ФА). При цьому він особливо відзначив, що на запропонованому Бразилії багатофункціональному винищувачі Су-35 вже реалізовано ряд технологій, що застосовуються на ПАК ФА.

Гореславський нагадав, що перший політ російського винищувача п'ятого покоління відбувся 29 січня цього року. "Зараз машина проходить льотні випробування", - сказав він.

Нагадаємо, що раніше РФ запропонувала участь у створенні ПАК ФА владі Індії. В даний час країни знаходяться на самому початку спільного шляху - виходять на укладання першого контракту на створення ескізно-технічного проекту. На розробку ПАК ФА обидві сторони в цілому витратить 8-10 млрд доларів. Надалі обидві країни збираються не тільки використовувати новітні винищувачі для озброєння своїх армій, а й продавати їх третім країнам.

Цей військовий літак повинен перевершити західні аналоги за співвідношенням вартості-ефективності і зайняти певне місце на світовому ринку, а не тільки зміцнити військову міць Росії та Індії. В даний час винищувачі п'ятого покоління мають у своєму розпорядженні тільки ВПС США.

Нагадаємо, що в Росії вже відбулися три випробувальних польоти нового бойового літака. Випробування проходять на авіаційному виробничому об'єднанні, що входить до холдингу "Сухой", в Комсомольську-на-Амурі.

Передбачається, що винищувач виконає ще кілька випробувальних польотів у Комсомольску-на-Амурі, після чого перебазується в підмосковний Жуковський в ЛІІ імені Громова, де пройде основна частина льотних випробувань. Випробування винищувача на бойове застосування будуть проходити в Державному льотно-випробувальному центрі Міноборони РФ у Ахтубінську (Астраханська область).

Бойовий літак п'ятого покоління повинен бути прийнятий на озброєння російської армії в 2015 році. За словами прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна, навчання екіпажів польотів на цьому літаку почнеться в 2013-му. "Перша настановна партія повинна бути поставлена до Липецька, щоб з 2013 року льотчики почали на ній (машині) працювати і навчатися", - заявив раніше глава уряду.

Читайте також:

Росія в кінці року почне випробування трьох винищувачів п'ятого покоління

На створення винищувача п'ятого покоління в Росії та Індії піде 6-10 років

Росія і Індія разом створять винищувач нового покоління

Росія розсекретила зовнішній вигляд винищувача п'ятого покоління

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: