Росія відмовилася від японської гуманітарної допомоги Курилам

МЗС Росії відмовилося від прийому японської гуманітарної допомоги "Курильському міському округу" і "Південно-курильському міському округу" Сахалінської області.

Росія більше не потребує гуманітарної допомоги, яку Японія надавала Курильським островам.

Про це 7 серпня міністерство проінформувало посольство Японії в Москві, говориться в повідомленні МЗС РФ, опублікованому на сайті відомства.

При цьому Москва виразила Токіо вдячність за гуманітарну допомогу, яку Японія надавала островам з початку 1990-х років і яка допомогла здолати соціально-економічні труднощі, що були на південних Курильських островах після землетрусу 1994 року.

В той же час Росія виразила надію, що сторони як і раніше здійснюватимуть гуманітарну взаємодію в разі виникнення в суміжних районах Росії і Японії екстрених ситуацій.

Нагадаємо, острови Курильської гряди Ітуруп, Шикотан, Кунашір, а також архіпелаг Хабомаї є предметом територіальної суперечки між Росією і Японією з моменту закінчення Другої світової війни.

Останнім часом ситуація довкола островів загострилася через те, що 3 липня японський парламент законодавчо оголосив їх своєю територією.

МЗС РФ назвав цей документ "дуже прикрим", а сахалінське відділення партії "Єдина Росія" направило в Генконсульство Японії в Південно-Сахалінську протест.

Читайте також:

Японія знову підняла питання про приналежність Курильських островів

На Курильських островах сталося шість землетрусів

Японія вимагає в Росії роз’яснень щодо "окупації" Курильських островів

Росія радить Японії відмовитись від мрій про ядерну зброю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: