Росія відновила постачання електроенергії до Білорусі

Росія відновила постачання електроенергії до Білорусі у повному обсязі.

Російський оператор експорту-імпорту електроенергії ВАТ "Інтер РАО ЄЕС" в суботу, 2 липня відновив постачання електроенергії в Білорусь.

"Постачання електроенергії з Росії в Білорусь відновлені в повному обсязі", - повідомив представник компанії Антон Назаров.

Вказівку відновити подачу електроенергії Білорусі раніше дав Дмитро Мєдвєдєв, після того, як віце-прем'єр Ігор Сечин доповів главі держави про виконання білоруською стороною своїх зобов'язань з оплати.

"Інтер РАО ЄЕС" з 00:00 за московським часом 29 червня тимчасово припинилм постачання електроенергії, оскільки не отримала гроші, які їй заборгувала Білорусь. 9 червня компанія обмежила постачання електроенергії в Білорусь через накопичений борг в сумі близько 1,5 млрд російських рублів за період з лютого.

Потім експорт був відновлений в повному обсязі. Згідно з графіком, білоруська сторона повинна погасити заборгованість за березень, квітень і травень трьома траншами до 5 липня. 15 червня концерн "Біленерго" перерахував перший транш платежу по заборгованості в розмірі 600 млн російських рублів.

Тим часом, другий транш не був проведений в строк відповідно до підписаного сторонами графіку. Тільки в п'ятницю "Біленерго" повідомило, що повністю погасило заборгованість перед "Інтер РАО ЄЕС", відправивши третій транш платежу на суму 611 млн рублів.

Технічними службами Росії та Білорусі було узгоджено відновлення постачання електроенергії, починаючи з четверга 30 червня. Проте того дня представники "Інтер РАО ЄЕС" констатували, що "з технічних причин" експорт до Білорусі не здійснюється.

Тоді перший віце-прем'єр білоруського уряду Володимир Семашко звинуватив у виниклих проблемах з постачанням російської електроенергії в республіку керівництво міністерства енергетики республіки.

"Це сталося не з вини російської сторони, а з-за неповороткістю міністра енергетики, його команди. Він буде притягнутий до відповідальності за те, що вчасно не вирішив це питання", - сказав Володимир Семашко.

Віце-прем'єр зазначив, що Білорусь буде купувати російську електроенергію, а також висловив сподівання, що проблем з оплатою за її постачання надалі не буде.

"Надходження в країну валюти збільшуються. Думаю, що проблем не буде", - сказав Семашко.

Нагадаємо, Україна також відновила постачання електроенергії до Білорусі. Україна відновила постачання електроенергії до Білорусі, які були тимчасово припинені у зв'язку із заборгованістю білоруської сторони.

Читайте також: 

Україна відновила постачання електроенергії до Білорусі

Білорусь заборгувала Україні за електроенергію 35 млн доларів

Росія відключила Білорусі електроенергію

Лукашенко: Захід тримає Україну на короткому повідку

Світовий банк визнав економіку Білорусі нежиттєздатною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: