Росія відповіла на звинувачення Ердогана в порушенні угод щодо Сирії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Лавров звинувачує Анкару в недотримані домовленостей.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Анкара не виконала кілька ключових зобов'язань в рамках домовленостей з Москвою щодо нормалізації ситуації в сирійській провінції Ідліб.

Про це 4 лютого пише ТАСС.

За словами Лаврова, що домовленості між РФ та Туреччиною не були виконані у кількох аспектах.

"Перший - відмежувати ту збройну опозицію, яка співпрацює з турками і готова до діалогу з урядом в рамках політичного процесу, від терористів "Джебхат ан-Нусра" , яка мімікрувала в "Хайат Тахрір аш-Шам", - зазначив Лавров.

Інший аспект, за словами російського міністра, "пов'язаний з ризиками і загрозами, що виникають з ідлібской зони деескалації, полягає в переміщенні звідти сотень бойовиків, включаючи бійців "Хайят Тахрір аш-Шам", в Лівію для участі в нарощуванні бойових дій в цій країні".

Під час свого візиту до Києва президент Ердоган звинуватив сирійську владу і Росію у порушенні домовленостей щодо ситуації в Ідлібі. "Режим (прим. Асада) за сприяння РФ зробили в Ідлібі те, що зробили (прим.: бомбардування провінції). І зараз ці люди (прим.: біженці) рухаються в бік нашого кордону. За останніми даними понад мільйон осіб, діти дорослі зі своїм майном прямують до Туреччини. На сьогодні  у нас в країні понад 4 мільйони сирійців", – зазначив турецький лідер.

Нагадаємо, "Військова поліція РФ" з турецькими військовими на початку листопада розпочали патрулювання в районі північного кордону Сирії. Колона російських і турецьких військ вийшла з пункту Дербес в п'ятницю 12.00. Протяжність маршруту складе 110 км. У складі колони - п'ять машин російських військових і чотири турецькі.

Раніше у Міністерстві оборони Туреччини відзвітували про припинення військової операції "Джерело миру" проти курдів на півночі Сирії. Це сталося після підписання меморандуму між РФ та Туреччиною. 

Однак, згодом війська Асада за підтримки РФ пішли в активний наступ на Ідліб, який перебуває під контролем Демократичних сил, які підтримує Туреччина. 

Відео Ердоган та Путін підписали меморандум щодо Сирії

Президенти Росії та Туреччини шість годин обговорювали військову операцію на північному сході Сирії і зрештою підписали меморандум. У документі зазначили, що сьогодні, опівдні, на сирійську сторону кордону увійдуть російські та сирійські силовики, а курди цю територію - мають покинути. Росія і Туреччина разом патрулюватимуть на території 10 км від кордону на захід та схід від району проведення операції "Джерело миру".

Ердоган та Путін підписали меморандум щодо Сирії

Залиште свій коментар

Вибір редакції