Росія відповіла Польщі на претензії щодо звіту по Смоленській катастрофі

Глава Мінтрансу РФ заявив, що диспетчери не мали права забороняти літаку Леха Качиньського посадку в аеропорту "Північний", а тому провина лежить на польській стороні.

Російські та польські експерти, які досліджували записи "чорних скриньок" Ту-154 президента Польщі Леха Качинського, дали однозначну оцінку про тиск високопоставлених осіб на екіпаж літака при ухваленні рішення про посадку під Смоленськом, заявив міністр транспорту Росії Ігор Левітін.

Слова Левітіна стали відповіддю на критику з боку Польщі на адресу звіту Міжнародного авіаційного комітету про катастрофу Ту-154, в якому йдеться про те, що причиною авіакатастрофи стали дії екіпажу польського літака.

Зокрема, Ігор Левітін заявив, що російські диспетчери не мали права забороняти літаку Ту-154 президента Польщі Леха Качиньського посадку в аеропорту "Північний" неподалік від Смоленська.

Раніше глава МВС Польщі Єжи Міллер розкритикував дії диспетчерів аеропорту і зазначив, що їхня реакція на спроби посадити літак в складних погодних умовах повинна була бути іншою. За словами Левітіна, згідно з правилами польотів, командир міжнародного спеціального рейсу, яким був політ польської делегації до Смоленська, самостійно приймає рішення про посадку, і диспетчер не має права заборонити її.

Також Левітін звернув увагу на слова уповноваженого представника Польщі при МАК Едмунда Кліха, який говорив, що у звіті не вистачає інформації про переговори диспетчерів, яким нібито хтось міг порекомендувати дозволити посадку. Точку зору про те, що диспетчери радилися з Москвою з приводу посадки літака з польською делегацією, висловлював і Міллер.

Левітін заявив, що Росія передала Польщі всі матеріали, в тому числі і переговори диспетчерів, в повному обсязі, а також процитував фразу "Це рішення міжнародного номер один", яку назвав ключовою в переговорах про посадку Ту-154. Міллер, у свою чергу, згадував, що Польща має в своєму розпорядженні якісь записи розмов диспетчерів з Москвою, отриманими не від МАК.

Звіт Міждержавного авіаційного комітету про авіакатастрофу Ту-154 під Смоленськом, у результаті якої загинули 96 осіб, у тому числі високопоставлені польські чиновники і президент Качинський з дружиною, був опублікований 12 січня 2011 року. Згідно з висновками МАК, екіпаж літака діяв під тиском з боку головкому ВПС Польщі, який наполягав на посадці незважаючи на складні погодні умови.

Читайте також:

Туск: Основна провина за крах Ту-154 лежить на польській стороні

Росія: у катастрофі під Смоленськом винен екіпаж Ту-154

У справі про катастрофу літака Качиньського допитають прем'єра

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: