Росія виграє "молочну війну": білорусів витіснили з ринку

Заблокувавши білоруським молчникам вихід на російський ринок, Росія намагається скупити заводи на території Білорусі.

Білорусь пішла на поступки в "молочній війні" з Росією: країна готова добровільно відмовитися від ввезення в РФ сухого молока на два квартали, повідомила на засіданні президії уряду РФ глава Мінсільгоспу Олена Скринник.

Скринник наголосила, що пропозиція надійшла усно. Але за неї зачепилися: це надасть можливість російським виробникам у самий сезон забезпечувати збут своєї продукції. Вона заявила, що Росія готова підписати цю угоду.

За її словами, у зв'язку з обмеженням постачань молока з Білорусі ціни на молочну продукцію в РФ "у жодному разі" не зростуть. За її словами, "реалізовуватися буде російське молоко". "Ми виробляємо до 70% продукції, наші плани - збільшити цей обсяг".

В той же час Скринник наголосила, що співпраця з Білоруссю в цій області - "це традиційно, ми завжди працювали з Білоруссю", але для продовження цієї співпраці білоруська сторона "повинна вести правильно торгівлю". "Ми повинні співпрацювати, тобто синхронізувати наші стосунки. Не повинні страждати ані наші виробники, ані наші покупці", - підкреслила міністр.

За її словами, зараз у стосунках з Білоруссю у сфері виробництва молочної продукції є два основні напрямки. Перший - робота по скороченню постачань з Білорусі "тієї продукції, яка у нас є", зокрема, сухого молока. У рамках другого напрямку "наші великі переробні підприємства будуть купувати заводи на території Білорусі" і займатимуться переробкою молока на території республіки, а реалізовувати молочну продукцію в Росії, сказала Скринник.

Нагадаємо, 6 червня російська сторона заборонила ввезення білоруського молока і молочної продукції. На знак протесту президент Олександр Лукашенко оголосив бойкот саміту Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) у Москві.

Після цього Росія, за даними ЗМІ, вирішила додатково покарати Білорусь. Газети передрікали "газову війну", митну відповідь Білорусі, а також цитували анонімне "джерело в Кремлі", яке говорило, що "комусь набридло бути президентом Білорусі".

Як відомо, Білорусь постачала до Росії чотири мільйони тонн молока на рік з шести мільйонів тонн, які виробляє. При цьому ціни на білоруські молочні продукти на 30-50 відсотків нижче, ніж на російські.

Читайте також:

Путін заборонив міністрам ображатись на білорусів

Росія підписала договір про військовий союз ОДКБ без Білорусі

Білорусь готова закрити кордони з Росією

Україна та Білорусь взаємно скасували всі торгові обмеження

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: