Росія виходить з договору про роззброєння

Володимир Путін підписав закон про тимчасових вихід РФ з договору про звичайні збройні сили в Європі

Росія припиняє дію міжнародного договору про звичайні збройні сили в Європі(російська абревіатура ДОВСЕ) 12 грудня цього року. 

Володимир Путін підписав відповідний закон, який Держдума РФ ухвалила 7 листопада . Росія останнім часом неодноразово критикувала держави-члени НАТО, які відмовляються ратифікувати цей договір. 

Перспектива розміщення протиракетних комплексів у Польщі та Чехії також значною мірою посприяла такому рішенню Москви.

Російські війська (Фото: www.afsouth.nato.int)
НАТО чекає на виведення російських з Грузії та Молдови
Договір про звичайні озброєння був підписаний ще в 1990-му році між НАТО та Варшавським договором – документ передбачав встановленням військового паритету на європейському континенті. 

1999-го року він був відкоригований у відповідності до нових геополітичних реалій, зокрема у зв'язку зі вступом держав Центрально-Східної Європи до НАТО. Однак оновлений договір ратифікували лиш е пострадянські країни – Захід на цей крок не наважився. Однією з умов ратифікації з їхнього боку є виведення російських військ із Грузії та Молдови. 

Війська
Росіяни не звітуватимуть про свої військові пересування НАТО
Де-факто вихід Росії з договору, який передбачений законом як тимчасовий, означатиме, що РФ надалі не надаватиме своїм західним партнерам інформацію щодо пересування своїх військ західним партнерам. 

Подальші дії Кремля, за неофіційними версіями, залежатимуть від того, наскільки активно розгортатимуть США свою систему ПРО у країнах Центрально-Східної Європи.   

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: