Росія вимагатиме екстрадиції чеченського сепаратиста Закаєва

Генпрокуратура Росії вимагатиме екстрадиції чеченського сепаратиста Ахмуда Закаєва, затриманого напередодні у Польщі.

Польським правоохоронним органам будуть направлені матеріали для вирішення питання про екстрадицію до Росії Ахмеда Закаєва, якого підозрюють у причетності до терористичної діяльності.

За словами офіційного представника Генпрокуратури РФ Марини Гриднєвої, наразі матеріали про злочинну діяльність Закаєва переводяться на польську мову.

Ахмед Закаєв, який називає себе главою уряду невизнаної Чеченської республіки Ічкерія, був затриманий 17 вересня у Варшаві, куди він прибув на Всесвітній чеченський конгрес.

У польській прокуратурі раніше заявили, що у разі його прибуття на територію країни, Закаєва буде затримано на підставі міжнародного ордера. У цьому випадку рішення про арешт для подальшого розгляду з питання про екстрадицію буде приймати суд.

У Росії Закаєву заочно висунуто звинувачення в організації незаконних збройних формувань, збройному заколоті, посяганні на життя співробітників правоохоронних органів і екстремізмі. Він знаходиться в міжнародному розшуку з 2001 року.

У 2002 році Закаєв був затриманий в Данії, але потім відпущений, так як місцева влада не знайшла підстав для його екстрадиції до Росії. З 2003 року обвинувачений проживає в Лондоні. Великобританія надала йому політичний притулок.

Пізніше польський прем'єр-міністр Дональд Туск, коментуючи затримання Закаєва, зазначив, що його країна не прагне загострень відносин з Росією. У той же час, політик наголосив, що в цій ситуації польська влада буде приймати "автономні рішення" з урахуванням національних інтересів.

Читайте також:

Польща затримала чеченського сепаратиста

У Польщі затримали чеченців напередодні Конгресу чеченського народу

У Польщі зі скандалом відкривається Конгрес чеченського народу

Польща видала ордер на арешт Ахмеда Закаєва

ВідеоРосія вимагатиме екстрадиції чеченського сепаратиста Закаєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: