Росія вимагає від Грузії припинити захоплення кораблів у нейтральних водах

Росія хоче з допомогою Швейцарії добитися в Грузії обіцянки не захоплювати кораблі третіх країн у водах Чорного моря, в так званій "акваторії Абхазії".

Москва вимагає від Тбілісі припинити захоплення судів в нейтральних водах і має намір через посредство Швейцарії звернутися до Грузії за роз'ясненнями.

Міністерство нагадує, що 16 серпня грузинський військовий катер захопив турецький танкер "Букет" у нейтральних водах Чорного моря. Танкер йшов у порт Сухумі з вантажем, призначеним для Абхазії.

"Представник турецької компанії "Денса Танкер Ішлетмеджіліги" - власника захопленого танкера "Букет" - днями повідомив у національну пресу про те, що судно було затримане в 96 милях від турецького порту Синоп.

При цьому грузинські прикордонники використовували катер без будь-яких розпізнавальних знаків, зокрема, що підтверджували його приналежність до державного відомства Грузії", - відзначає відомство.

"Піднявшись на борт турецького танкера, вони представилися російськими військовими і під загрозою застосування зброї усунули турецьких моряків від управління судном. Не дивлячись на наявність необхідної документації торгового характеру, танкер був арештований, на екіпаж у Грузії заведена кримінальна справа", - мовиться в повідомленні МЗС.

Москва обурена тим, що грузини намагалися видати себе за російських військових.

"Затримання обманним шляхом комерційного судна в нейтральних водах є, насамперед, порушенням принципу свободи відкритого моря, зафіксованого в Міжнародній конвенції ООН з морського права 1982 р. Спосіб, яким для цього скористалися грузинські "правоохоронці", видавши себе за російських військових, викликає у нас обурення", - заявляє МЗС.

"Ми вимагаємо від Тбілісі припинити незаконні дії в нейтральних водах і маємо намір через посередництво швейцарців звернутися до грузинської сторони за роз'ясненнями", - наголошується в повідомленні відомства.
Турецький танкер йшов з Туреччини до Абхазії з 2 тисячами тонн бензину і 700 тоннами дизельного палива.

Грузинський суд засудив капітана судна - турка Мехмета Озтюрка - до 24 років ув'язнення, а судно, яке ходить під прапором Панами, передав у власність держави.

Раніше повідомлялося, що російський МЗС погрожує Грузії "серйозними збройними інцидентами" у разі продовження практики захоплення суден третіх країн в акваторії Абхазії. Про це йдеться у заяві офіційного представника російського зовнішньополітичного відомства Андрія Нестеренка.

Нагадаємо, президент Абхазії Сергій Багапш віддав наказ ВМФ республіки знищувати грузинські кораблі, що порушують абхазький морський кордон.

Читайте також:

Грузія розцінюватиме роботу берегової охорони РФ в акваторії Абхазії як піратство

Грузія звинуватила Росію в екологічній окупації

Абхазія звинуватила Грузію в підготовці до війни

Росія заявляє, що Грузія збирає сили для нової війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: