Росія вимагає від Польщі не тиснути на слідство у справі Качинського

Польщу звинуватили у безвідповідальній спекуляції у справі Смоленської катастрофи. Росія переконана, що польські ЗМІ чинуть тиск на слідство.

Слідчий комітет РФ звинуватив Польщу у тиску на слідство і безвідповідальні спекуляції у справі про катастрофу Ту-154. За словами офіційного представника комітету Володимира Маркіна, до такого наслідку призводять публікації польських ЗМІ з натяками на несамостійність слідства.

Він нагадав, що "оскільки катастрофа сталася на території РФ, то й кримінальна справа розслідується в точній відповідності з Кримінально-процесуальним кодексом РФ, який не допускає розголошення даних попереднього розслідування до завершення слідства".

"Його остаточні висновки, які, я сподіваюся, так само, як і в наших колег у Польщі, будуть визначатися тільки і виключно скрупульозним аналізом усієї сукупності причин та факторів, що призвели до катастрофи", - сказав Володимир Маркін.

"Тому до завершення слідства такі міркування важко розцінювати інакше, як безвідповідальні спекуляції і спроби надати якийсь тиск на слідство, що є абсолютно неприпустимим", - підкреслив представник СК РФ.

Він додав, що за час розслідування, яке ведеться з першого дня катастрофи, виконано величезний обсяг роботи, в тому числі проведено ряд складних технічних експертиз, допитано сотні свідків, а також вивчаються матеріали, отримані від технічної комісії Міждержавного авіаційного комітету.

"До речі, можу відзначити, що протиріч між висновками комісії і вже отриманими на даний момент результатами розслідування кримінальної справи не встановлено. У зв'язку з цим викликають як мінімум подив деякі публікації, що з'явилися в польських ЗМІ, з натяками на нібито несамостійність і заангажованість слідства і прямими докорами в тому, що слідство використовує "різні виверти", щоб іти від прямих відповідей ", - зазначив Володимир Маркін.

Нагадаємо, польський Ту-154 розбився при заході на посадку на аеродром "Смоленськ-Північний" 10 квітня 2010 року. У літаку перебували президент Польщі Лех Качинський, його дружина і частина керівництва країни. Загинули всі 96 осіб, які знаходилися на борту.

Читайте також:

Польща визнала результати російського розслідування катастрофи Ту-154

У Польщі з'ясували нові подробиці Смоленської катастрофи

Про катастрофу літака Качинського знімуть фільм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: