Росія вимагає від США пояснень з приводу розміщення ПРО в Румунії

Голова МЗС РФ Лавров вимагає від Вашингтона пояснити ідею розмістити ПРО в Румунії. Російські військові бояться втрати контроль в Чорному морі.

Росія чекає від США вичерпних пояснень ідеї розміщення в Румунії елементів американської системи протиракетної оборони.

Про це заявив глава російського МЗС Сергій Лавров після переговорів у Берліні з його німецьким колегою Гідо Вестервелле.

"Ми очікуємо, що США дадуть вичерпні пояснення з урахуванням того, що режим Чорного моря регулюється міжнародною конвенцією Монтре", - сказав він.

Намір США розмістити елементи протиракетної оборони (ПРО) в Румунії вже до 2015 року змусили російську сторону задуматися про посилення своєї військової потужності - є думка, що ці плани загрожують безпеці Росії.

Як заявив адмірал запасу Віктор Кравченко, колишній командувач ЧФ і начальник Головного штабу ВМФ, російському керівництву слід переглянути завдання Чорноморського флоту і зміцнити його бойовий потенціал.

"Ситуація, коли американські ракети-перехоплювачі SM-3 стануть на бойове чергування в Румунії та в акваторії Чорного моря може призвести до того, що баланс сил в регіоні докорінно зміниться не на користь Росії", - сказав Кравченко.

"З військової точки зору затвердження американської адміністрації про те, що об'єкти ПРО на півдні Європи не несуть загрози інтересам Росії, щонайменше, лицемірні", - додав він.

За словами відставного адмірала, "в цій обстановці слід не лише зупинити скорочення військової інфраструктури Чорноморського флоту, а й переглянути його завдання, зміцнити бойовий потенціал, посилити корабельний склад".

Як повідомлялося, помічник держсекретаря Філіп Кроулі офіційно підтвердив, що до 2015 року США розмістять об'єкти протиракетної оборони на території Румунії і в Чорному морі, уточнивши при цьому, що вони спрямовані проти "можливої загрози" з боку Ірану.

Раніше президент Румунії Траян Бесеску оголосив про згоду розмістити на своїй території ракети-перехоплювачі, передбачені новою системою ПРО США. 

Читайте також:

Американська система ПРО з'явиться у Чорному морі

США запросили Румунію взяти участь у новій системі ПРО

США та Росія підпишуть договір про стратегічні озброєння навесні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: