Росія випробувала вакуумну бомбу

У Росії випробували найпотужнішу в світі вакуумну бомбу. У НАТО дізналися про це з повідомлень ЗМІ.

Путін
В.Путін з військовокомандувачами ракетних сил. (Фото: focus.de)
Найпотужніша в світі вакуумна бомба, яка по ефективності дорівнює ядерному боєприпасу, випробувана в Росії. Про це повідомив Перший телеканал Росії.

"Результати випробувань створеного авіаційного боєприпасу показали, що він за своєю ефективністю і можливостями прирівнюється до ядерних боєприпасів, у той же час, я це особливо хочу підкреслити, дія цього боєприпаса абсолютно не забруднює навколишнє середовище в порівнянні з ядерним боєприпасом", - сказав замначальника Генерального штабу ВС РФ Олександр Рукшин.

випробування
spiegel.de
Росія назвала бомбу "батьком всі бомб".
Нова вакуумна авіабомба дозволить замінити цілу низку створеної раніше ядерної зброї малої потужності, відзначає телеканал. У Міноборони всіляко підкреслюють: ця військова розробка не порушує жодного міжнародного договору.

До цього найпотужніша в світі вакуумна авіабомба була на озброєнні американських ВПС. Її випробували в 2003 році, кадри показали всі телекомпанії світу, тоді ж суперзброю охрестили "матір'ю всіх бомб".

Аналогічно російські розробники прозвали і свій новий боєприпас "батьком всіх бомб", відзначає телеканал. У цієї авіабомби поки що немає офіційної назви, лише секретний шифр. Відомо, що вибухова речовина істотно потужніша за тротил. Цього, за даними телеканалу, вдалося досягти завдяки використанню нанотехнологій.

"Це в свою чергу дозволило понизити вимоги до точності, звідси здешевлення - та якість, яка нам необхідна в сучасних умовах. Ми отримали боєприпас відносно дешевий з високими вражаючими властивостями", - говорить Юрій Балико - начальник управління одного з науково-дослідних інститутів Міноборони РФ.

Російська авіабомба істотно перевершує американський аналог за всіма параметрами. Маса вибухової речовини менша, але при цьому бомба в чотири рази потужніша. Температура в епіцентрі вибуху вища в два рази, а за загальною площею ураження "батько всіх бомб" перевершує "маму" у 20 разів, відзначає Перший канал.

За словами Рукшина, новий боєзаряд "забезпечить нам можливість дати реалізацію безпеки держави і в той же час протистояти міжнародному тероризму в будь-якій обстановці і в будь-якому регіоні". 

Повідомлення про випробування нової вакуумної бомби у НАТО відмовилися коментувати . "Ми не коментуємо подібного роду подій. В світі створюється багато нових технологій в різних сферах. До того ж, ми дізналися про випробування з повідомлень ЗМІ", - сказав чиновник штаб-квартири НАТО в Брюсселі, який побажав залишитися неназваним.

ВідеоРосійська вакуумна бомба

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: