Росія вирішила подарувати Грузії село

Росія виводить прикордонників з села Переві, розташованого на спірній території - на кордоні Південної Осетії і Грузії.

Росія вирішила вивести своїх прикордонників з села Переві, розташованого на спірній території - на кордоні Джавського району Південної Осетії і Сачхерського району Грузії.

Про це повідомив заступник глави МЗС РФ Григорій Карасін.

Село Переві знаходиться в Сачхерському районі Грузії на кордоні з Південною Осетією. Під час конфлікту в серпні 2008 року російська сторона виставила в селі свій блокпост.

У грудні 2008 року російські прикордонники вже залишали населений пункт Переві, оскільки він знаходиться на спірній території, що не входила раніше в адміністративні кордони Південної Осетії.

"Президент Грузії назвав подію найбільшою перемогою грузинського зброї. Тоді наші прикордонники повернулися. З тих пір ми готували спокійний відхід наших прикордонників, - зазначив Карасін.

Він також висловив надію, що після цього "питання про Переві, яке багато місяців звучало на всіх переговорах і ставилося нашими західними партнерами, про виконання Росією зобов'язань за планом Медведєва-Саркозі ... буде закрито".

У свою чергу голова парламенту Грузії Давид Бакрадзе вважає, що рішення російської сторони вивести своїх прикордонників з прикордонного села Переві є позитивним.

"Це позитивне рішення, проте за цим кроком повинне піти виконання Росією взятих зобов'язань з виведення всіх своїх військ з Грузії", - заявив він.

Тим часом глава МЗС Грузії Грігол Вашадзе утримався в бесіді з журналістами від коментарів на цю тему, стверджуючи, що подібні заяви робилися російською стороною і раніше.

Протяжність південноосетинської-грузинського кордону становить близько 400 км. Для визначення проходження кордону Південної Осетії з 14 серпня 2009 року розпочала роботу комісії з делімітації та демаркації державного кордону.

Читайте також:

Грузія заблокує вступ Росії в СОТ

У війні з Грузією третина російських солдат загинули через "дружній вогонь"

США : Росія має поважати суверенітет Грузії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: