Росія виставить рахунок США за відмову від поставок ракет Ірану

Експерти підозрюють, що за відмову постачати ракети Ірану Росія буде вимагати все нових і нових послуг.

Після відмови Росії поставляти Ірану сучасне озброєння, а саме зенітно-ракетні комплекси С-300, Москва буде очікувати від Вашингтона у відповідь кроків, ймовірно, навіть грошей.

Кремленологи сприйняли заборону поставок в Іран як ініціативу самого Дмитра Мєдвєдєва. Однак, на думку експерта, "Росію переконали два фактори - бажання отримати нові поступки від США і погіршення російсько-іранських відносин".

Як пояснили джерела в адміністрації США, Білий дім чітко заявив Мєдвєдєву та іншим російським представникам, що постачання Ірану С-300 - це заборонена межа, яку не слід перетинати. Дане питання порушувалося на всіх російсько-американських зустрічах на вищому рівні, його також піднімали представники Ізраїлю при зустрічах з російськими.

При цьому високопоставлене джерело в адміністрації США підкреслило, що адміністрація Обами не просить Росію про послугу і не робить у відповідь послуги.

Тим часом в указі Медведєва про С-300 говориться, що Росія в будь-який момент може дезавуювати заборону. Білому дому доведеться знову і знову робити Москві поступки, якщо Вашигтон хоче, щоб перезавантаження прогресувало.

Нагадаємо, 22 вересня президент Росії Дмитро Мєдвєдєв підписав указ "Про заходи щодо виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1929 від 9 червня 2010 року".

Указом, зокрема, забороняється транзитне переміщення через територію Росії (в тому числі повітряним транспортом), вивезення з території Росії в Іран, а також передача Ірану поза межами Росії з використанням морських і повітряних суден під державним прапором РФ будь-яких бойових танків, бойових броньованих машин, артилерійських систем великого калібру. Забороняється передача бойових літаків, бойових вертольотів, військових кораблів, ракет або ракетних систем, зенітних ракетних систем С-300 або матеріальних коштів, пов'язаних зі всім перерахованим, включаючи запасні частини.

Постачання зенітно-ракетних комплексів С-300 є одним з найбільш чутливих питань російсько-іранських відносин. Згідно з контрактом, Росія повинна була поставити Ірану п'ять дивізіонів зенітно-ракетної системи С-300ПМУ-1 на суму близько 800 мільйонів доларів. Однак з тих пір ракети в Ісламську Республіку так і не були поставлені, у тому числі з тієї причини, що активний опір чинили США та Ізраїль. Російська сторона відмовляла "технічними труднощами".

В Ірані дії РФ назвали нелогічними і закликали дотримуватися умов контракту.

Читайте також:

Іран запускає виробництво власного аналогу російських С-300

Росія відмовилася озброювати Іран на догоду ООН

Іран звинуватив Москву у зраді та проголосив "Смерть Росії!"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: