Росія вивезе високозбагачений уран з України, Білорусі та Чехії

Цього року Росія має намір вивезти з кількох країн свіже та відпрацьоване високозбагачене уранове паливо. Серед країн, що потрапили до списку - і Україна.

Росія планує в цьому році вивезти свіже високозбагаченого уранове паливо з України, Білорусії, Чехії, а також відпрацьоване - з України, Польщі, Німеччини, Сербії, Білорусії.

Про це говориться в меморандумі РФ про фізичної ядерної безпеки, поширеній у Вашингтоні.

У документі також зазначається, що низькозбагачене уранове паливо буде поставлено до Лівії, Чехії, Узбекистану, В'єтнаму, Болгарії, Казахстану і Білорусі.

Як зазначається в меморандумі, за станом на 1 лютого 2010 програмою з повернення з третіх країн свіжого і відпрацьованого високозбагаченого уранового палива з дослідницьких реакторів російської і американської конструкції в країну походження охоплено 14 держав.

"Росія підтримує програму МАГАТЕ, спрямовану на зниження збагачення ядерного палива для дослідницьких реакторів до рівня нижче 20% - визнаної МАГАТЕ кордону між високим і низьким збагаченням урану - де це технічно можливо і економічно доцільно. Її реалізація дозволить істотно знизити рівень ризику розповсюдження високозбагаченого урану" , - йдеться в документі.

Нагадаємо, 12 квітня у США Янукович під час зустрічі з президентом США Бараком Обамою заявив, що Україна відмовиться від близько 90 кг збагаченого урану, якого достатньо для створення ядерної зброї.

“В Україні є атомні електростанції, наукові установи, де досліджуються питання ефективного використання ядерних технологій у мирних цілях... Однак ми зробили необхідний крок, щоб вивести високозбагачений уран з території країни”, – заявив Янукович.

Він заявив. що Україна може передати запаси свого високозбагаченого урану Росії.

Читайте також:

Янукович запропонував передати український уран Росії

Тягнибок звинуватив Януковича в диверсії проти нацбезпеки України

Янукович добровільно віддав останній збройовий уран

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: