Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія вийшла з Женевської конвенції щодо захисту цивільних під час війни, тепер її не можуть судити

Кремль боїться "зловживань з боку недобросовісних держав".

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, яким Москва фактично вийшла з Женевської конвенції щодо захисту цивільного населення під час міжнародних збройних конфліктів.

Про це повідомляє Новое время із посиланням на документ.

Відтепер Кремль не визнає статтю додаткового протоколу до цієї конвенції про визнання юрисдикції спеціальної комісії ООН як судового органу, який розбирає порушення.

Це означає, що ООН тепер не зможе судити Росію за порушення прав цивільних осіб під час війни.

У підписаному Путіну документі йдеться, що спецкомісія ООН з 1991 року фактично не виконує своїх функцій, в її складі немає російського представника, при цьому Москва сплачує в її бюджет щорічний внесок.

Окрім того, Кремль переконаний, що у "нинішній політичній ситуації ризики зловживання з боку недобросовісних держав суттєво зростають", передає УНІАН.

Нагадаємо, Російська Федерація, переселяючи громадян зі своєї території в анексований Крим, намагається змінити демографію окупованого півострова. А це є прямим порушенням Женевських конвенцій. Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко під час презентації доповіді генсека ООН Антоніу Гутерріша щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму, подякував за офіційне визнання порушень прав людини з боку РФ. 

Відео Представник України в ООН привітав визнання організацією порушень РФ Женевських конвенцій

В ООН визнали факти порушення Росією Женевських конвенцій через зміну демографії Криму. Таке вперше визнали в ООН. Йдеться, зокрема, про те, що Кремль свідомо заохочує власних громадян переселятися із материкової частини не незаконно анексований півострів. І саме це є прямою ознакою порушення четвертої Женевської конвенції. Представник України в ООН Володимир Єльченко подякував керівництву організації за важливе рішення.    

Представник України в ООН привітав визнання організацією порушень РФ Женевських конвенцій

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції