Росія визнала за палестинцями право на Східний Єрусалим

Мєдвєдєв визнав, що палестинці мають право на власну державу зі столицею в Східному Єрусалимі, але не зробив заяви, що Росія визнає незалежну палестинську державу.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв визнав, що палестинці мають право на власну державу зі столицею в Східному Єрусалимі. Відповідні заяви він зробив в Єрихоні під час візиту до Палестинської автономії.

"Ми підтримували і будемо підтримувати невід'ємне право палестинського народу на створення власної держави - незалежної, територіально єдиної, життєздатної зі столицею в Східному Єрусалимі", - заявив російський лідер.

Крім того, він підкреслив, що для відновлення близькосхідного мирного процесу Ізраїль повинен припинити поселенську активність на західному березі річки Йордан і в східній частині Єрусалиму.

Таким чином Мєдвєдєв дав зрозуміти, що Москва виступає за створення палестинської держави в кордонах 1967 року, тобто відмовив Ізраїлю у праві на володіння єдиною і неподільною столицею в Єрусалимі.

Разом з тим російський президент не став робити заяву про те, що Росія визнає незалежну палестинську державу. Саме цього кроку від нього чекали араби і саме цього побоювалися ізраїльтяни.

СРСР в 1988 році вже визнав палестинську незалежність, але пізніше Росія дезавуювала це рішення.

Ізраїль окупував Західний Берег, сектор Газа, Голанські висоти і Східний Єрусалим у ході шестиденної війни 1967 року. Східний Єрусалим пізніше був офіційно анексований, після чого все місто оголосили єдиною і неподільною столицею Ізраїлю.

Це рішення, втім, у світі не визнали: більшість посольств іноземних держав (у тому числі - російське) знаходяться в Тель-Авіві.

Читайте також:

ЄС сподівається на створення незалежної Палестини через два роки

Мерія Єрусалиму зняла 300 надгробних плит на середньовічному мусульманському кладовищі

Відтепер у Палестині продаж землі ізраїльтянам буде каратися смертю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: