Росія вкрала 400 пасажирських літаків, які коштують мільярди, та авіазапчастини до них

Дата публікації
Перегляди
10к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
Росія вкрала 400 пасажирських літаків, які коштують мільярди, та авіазапчастини до них

Фото: Associated Press

Російські авіакомпанії вкрали понад 400 пасажирських літаків та відмовляються їх повертати лізинговим компаніям. Окрім цього, вони прихопили собі низку авіазапчастин, які орендували у західних компаній.

Росія конфіскувала їх у відповідь на санкції через війну в Україні. Через це лізингові компанії вирішили подати 10 мільярдів доларів у вигляді страхових претензій. У відповідь Росія вдалася до вже звичних для себе вчинків – погроз.

Про це пише The Washington Post.

"Санкції можуть служити довгостроковій меті ізоляції Росії. Але в короткостроковій перспективі вони не були такими болісними, як мали бути", — сказав Рісто Маеотс, виконавчий директор авіаційної компанії в Естонії, яка не змогла повернути кілька двигунів із Росії.

Зауважимо, що російський комерційний флот налічує 968 літаків, з яких 515 належать неросійським лізинговим компаніям. Ще однією проблемою для російської авіації стало те, що літаки активно використовують західні технології. А тому, коли ЄС та США запровадили проти РФ санкції, такі запчастини, як двигуни, авіоніка та програмне забезпечення, стали недоступними для РФ. Навіть вироблені в Росії літак Sukhoi Superjet, регіональний літак і Irkut МС-21, призначені для конкуренції з Airbus A320 і Boeing 737, використовують двигуни, авіоніку та програмне забезпечення зі Сполучених Штатів і Європи. Російська державна компанія намагається розробити повністю вітчизняний двигун для МС-21, але це займе час, кажуть аналітики.

Нагадаємо, Європейський Союз розпочав роботу над сьомим пакетом санкцій, в межах якого, зокрема, може бути запроваджене ембарго на імпорт золота з РФ.

Нові санкції проти Росії: про що домовилися на саміті Великої сімки 

Нові санкції проти Росії: про що домовилися на саміті Великої сімки 

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація