Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія влаштувала в ООН дебати з "кримцями": кілька країн відмовились брати участь, інші – засудили

Росія влаштувала в ООН дебати з "кримцями": кілька країн відмовились брати участь, інші – засудили

Намагання країни-агресора легалізувати окупацію українського півострова на міжнародному рівні продовжуються.

Переконати світ, що кримцям добре живеться в окупації "без репресій і масових переселень", спробувала російська делегація в ООН. Неформальні дебати з кримцями два місяці тому в штаб-квартирі організації провела Україна. Росія напередодні зробила спробу намалювати іншу дійсність, йдеться у ТСН.16:45.

Чотирьох спікерів Росії слухали, зокрема, європейські дипломати. Менш за все російська телеконференція нагадувала справжні дебати. Частина учасників читала з паперу навіть відповіді. Європейські дипломати - постпреди Німеччини, Франції, Бельгії, Чехії та Євросоюзу - скористалися нагодою ще раз засудити анексію.

"В своєму виступі ви згадали Венеційську комісію. Я щасливий, що ви її знаєте. Ви тоді маєте знати, що вона в 2014 році назвала проведений в Криму референдум таким, що порушує українську конституцію і норми міжнародного права. Ви кажете, людям подобається жити в Росії. Знаєте, є люди в інших країнах, яким подобається жити деінде. Але так міжнародне право не працює", - зазначив під час дебатів постійний представник Німеччини Крістоф Хойсген.

"Я хочу підкреслити, з яким цинізмом Росія організовує цю зустріч в тиждень, коли ми всі згадуємо сумні 76-ті роковини примусової депортації кримських татар з кримського півострова сталінським режимом", - каже постпред Чехії в ООН Мирослав Клима.

Відео Дипломати вважають фарсом спробу Росії влаштувати в ООН дебати щодо ситуації в Криму

Переконати світ, що кримцям добре живеться в окупації - без репресій і масових переслень - спробувала російська делегація в ООН. Неформальні дебати з кримцями два місяці тому в штаб-квартирі організації провела Україна. Росія напередодні зробила спробу намалювати іншу дійсність.  Чотирьох її спікерів слухали, зокрема, європейські дипломати. Чи варто було взагалі брати участь в цьому російському фарсі - думки розділилися.  

Дипломати вважають фарсом спробу Росії влаштувати в ООН дебати щодо ситуації в Криму

Україна від участі відмовилася, як і низка європейських країн, зокрема Польща, Нідерланди, Балтійські країни. Деякі дипломати висловлювали занепокоєння, що участь європейських представників у відеоконференції порушує директиви ЄС, які забороняють усім дипломатам Євросоюзу брати участь, на будь-якому рівні в будь-якому заході, який можна визначити як проведений з метою визнання анексії Криму та Севастополя. Однак кримська татарка, активістка Еміне Джеппар, яка от-от почне працювати заступницею міністра закордонних справ України, не вважає, що Росії вдалося насправді імітувати діалог.

"Я вважаю, що Росія потім буде медійно це розкручувати, мовляв - тут були такі-то, такі-то представники. І я маю зауважити, що більшість виступаючих європейських країн на цьому засереджували увагу: що їх виступи жодним чином не можуть бути інтерпретовані, як спроба легітимізації цього дійства", - стверджує Еміне Джеппар.

В окремій заяві міністерство закордонних справ України нагадало: Росія досі не пускає на територію Криму незалежних, а не спеціально запрошених, спостерігачів. А постійний представник Німеччини на відеоконференції поцікавився, чи визнала б Росія референдум, проведений Кадировим у Чечні, який відокремлює республіку від Росії. Чи китайцями - у Владивостоці. Відповіді він не отримав.

Нагадаємо, 22 травня Україна подала до Міжнародного морського трибуналу Меморандум проти Росії у справі про незаконне затримання трьох кораблів Військово-морського флоту України і 24 членів їхього екіпажу в Керченській протоці в листопаді 2018-го.

Кореспондентка ТСН Яна Слєсарчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції