Росія вперше опублікувала архівні документи про розстріли польських офіцерів у Катині

Серед документів - доповідна записка Лаврентія Берії, адресована Йосипу Сталіну, в якій поляків пропонується розстріляти.

Росархів вперше розмістив на своєму сайті електронні зразки оригіналів документів про розстріляних у Катині польських офіцерів.

Електронні копії документів доступні на сайті Росархіву. Рішення про публікацію було прийнято президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим.

Серед опублікованих документів - доповідна записка наркома внутрішніх справ Лаврентія Берії, адресована Йосипу Сталіну. У ній Берія пропонує розглянути справи поляків, які перебувають у таборах НКВС для військовополонених та в'язницях на території України і Білорусі, в особливому порядку "із застосуванням до них вищої міри покарання - розстрілу".

Необхідність цих та інших заходів Берія аргументує тим, що колишні польські офіцери ведуть контрреволюційну роботу і антирадянську агітацію.

Крім того, в список опублікованих документів увійшли фрагменти протоколів засідань Політбюро, доповідна записка Микиті Хрущову про ліквідацію облікових справ розстріляних офіцерів та інші папери.

Як повідомив у середу, 28 квітня, глава федерального архівного агентства Андрій Артизов, всі ці документи тривалий час зберігалися в архівах: "Ну а оскільки це були документи особливої важливості, надсекретні, доступ до них мали одиниці".

У квітні виповнилося 70 років від дня розстрілу 14 тисяч польських офіцерів у Катині. У 2008 році польській стороні були передані документи з архівів НКВС, а у вересні 2009 року Росія і Польща домовилися про створення спільних центрів вивчення "катинської справи".

Нагадаємо, минулого тижня родичі жертв Катині через Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) попросили Росію реабілітувати розстріляних польських офіцерів, а також розсекретити й зробити повністю доступними всі документи у цій справі.

Читайте також:

Росія поновить розслідування справи про розстріл поляків в Катині

Опублікована промова Качинського, яку він мав виголосити в Катині

Росія запропонувала Польщі закрити тему Катині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: