Росія все таки пішла на контакт з НАТО

Засідання ради Росія-НАТО відкрилося в Брюсселі. Це лише підготовчий етап до засідання 19 травня на рівні МЗС, проведення якого ще під питанням.

У столиці Бельгії відкрилося перше після конфлікту між Грузією і Південною Осетією засідання Ради Росія - НАТО. Воно проходить на рівні послів. Від Росії в ньому бере участь постійний представник РФ при НАТО Дмитро Рогозін.

Двосторонні контакти були заморожені вісім місяців тому за ініціативою Росії, яка звинуватила НАТО в підтримці нападу Грузії на Південну Осетію. Зі свого боку альянс порахував надмірними прийняті Москвою заходи із захисту російських громадян в Південній Осетії.

Зустріч, що проходить в Брюсселі, є підготовчим етапом перед засіданням Ради Росія - НАТО на рівні міністрів закордонних справ, яке заплановане на 19 травня.

Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер підкреслив, що Росія є важливим гравцем, "з яким західний військовий альянс повинен разом працювати у вирішенні глобальних проблем безпеки".

Не дивлячись на відновлення політичних контактів між Росією і НАТО, двосторонні стосунки ще не вийшли на колишній рівень. Як раніше заявив Рогозін, якщо альянс не відмінить свої навчання в Грузії, то буде скасована намічена на 7 травня зустріч начальників генеральних штабів Росія і НАТО.

Військові навчання країн альянсу в Грузії заплановані на період з 6 травня по 1 червня. НАТО стверджує, що вони проводитимуться без вживання зброї і військової техніки. У Росії називають цей крок провокацією. Про свою відмову брати участь в ученнях оголосили Латвія, Естонія, Казахстан,Сербія і Молдова. Країни пояснили це по-різному. Так, Латвія мотивувала своє рішення тим, що зараз фінансова "ситуація не така, щоб додатково посилати людей" для навчань. За фніормацією сербських ЗМІ, солдатів і офіцерів вирішено залишити вдома також з міркувань економії коштів.

Читайте також:

Донецькі депутати злякались, що НАТОвська армада окупує українське небо

В Брюсселі проголосили смерть української проНАТОвської політики

Сербія відмовилася від навчань НАТО в Грузії

Від військових навчань НАТО в Грузії відмовилися три країни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: