Росія ввела надзвичайний стан на кордоні з Україною через чуму свиней

У Ростовській області виявили африканську чуму, буде знищено всіх свиней.

Режим надзвичайної ситуації уведений в Кам'янському районі Ростовської області, де підтверджений спалах африканської чуми свиней, повідомив 18 червня представник прес-служби головного управління МНС Росії по Ростовській області.

Падіж однієї свині в особистому підсобному господарстві селища Лісний Кам'янського району стався кілька днів тому, 16 червня лабораторія підтвердила наявність вірусу африканської чуми свиней. Всі свині - 27 голів - були знищені.

"Рішенням спеціальної комісії з вечора 17 червня на території всього району введено режим надзвичайної ситуації, визначені перша і друга загрозливі зони", - сказав співрозмовник.

Він уточнив, що згідно з планом щодо запобігання подальшому поширенню хвороби в районі селища планується установка двох карантинних постів, будуть організовані подвірні обходи та інформування населення.

У Костянтинівському районі, де у фермерському господарстві хутора Правда 16 червня лабораторія також підтвердила вірус, заплановано знищення всього поголів'я - 156 свиней.

З початку року Ростовська область перенесла вже кілька великих спалахів чуми свиней. Так, в лютому вірус був виявлений в особистому підсобному господарстві в Гуково, після чого все поголів'я свиней в місті - більше 350 голів - було знищено. Збиток склав близько 2,23 мільйона рублів. У середині травня спалах стався на свінотоварной фермі ТОВ "Козачий край" в Тацинському районі, де знищено майже 2 тисячі голів свиней, а в кінці травня - на свинарському господарстві "Донське" у Жовтневому районі. Там знищено майже 4 тисячі свиней.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) вперше була зафіксована в 1903 році в Південній Африці. У природних умовах до захворювання сприйнятливі домашні та дикі свині. Зараження відбувається при контакті здорових тварин із хворими. Для людини вірус небезпеки не представляє, проте завдає колосальної економічної шкоди.

Читайте також:

Винахідник розріджувача крові з кишечника свиней став найбагатшою людиною Китаю

Скандал у Британії: свиней підривали заживо за наказом уряду

У Європі поширюється заражений сибірською виразкою героїн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: