Росія ввела санкції проти Лівії

Росія приєдналася до санкцій ООН проти Лівії, за якими забороняється постачання з Росії всіх видів озброєнь, а також надання Лівії послуг, які пов'язані з військовою діяльністю.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв підписав указ про підтримку санкцій щодо Лівії, де з середини лютого триває громадянська війна. Про це повідомила прес-служба Кремля.

Указ "Про заходи щодо виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1970 від 26 лютого 2011 року" забороняє постачання з Росії до Лівії всіх видів озброєнь: зброї, боєприпасів і військової техніки, а також надання Лівії послуг, які пов'язані з військовою діяльністю.

Текст указу доступний на сайті Кремля. Документ також забороняє придбання в Лівії всіх видів озброєнь, незалежно від того, чи відбуваються вони з території Лівії.

Крім того, відповідно до указу, всі вантажі, що перевозяться у Лівію і з неї підлягають на території РФ обов'язковому догляду. Якщо в ході огляду буде виявлена заборонена продукція, вона підлягає конфіскації, а в разі необхідності - знищенню.

При цьому вжиті заходи не поширюються на постачання військового майна, призначеного виключно для використання в гуманітарних або захисних цілях, і на здійснення технічного навчання, пов'язаного з цим майном.

16 лютого в Лівії почалися масові виступи проти керівника країни Муаммара Каддафі. Маніфестації жорстко придушувалися режимом, при цьому на бік опозиціонерів переходили окремі частини армії і поліції. Незабаром країна розділилася на дві частини: захід із столицею в Тріполі продовжують контролювати офіційна влада, в той час як на сході діє опозиційний Національний комітет Лівії. Центром повстанців стало місто Бенгазі.

Між опозиціонерами і силами, лояльними Каддафі, тривають збройні сутички. Неодноразово повідомлялося про те, що влада використовувала проти заколотників авіацію. У зв'язку з цим Рада безпеки ООН готується розглянути резолюцію про закриття повітряного простору Лівії.

Читайте також:

Каддафі пообіцяв півмільйона за голову лідера повстанців

Лівійські повстанці втратили місто на сході країни

Лівійський генерал привіз до Каїра таємниче послання від Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: