Росія за відкритість "великої вісімки"

"Вісімка" може перетворитися у "Групу 13" за рахунок нових членів з Азії, Латинської Америки та Африки.

Росія виступає за відкритість "великої вісімки".

Про це у вівторок заявив офіційний представник МЗС РФ Михайло Каминін, коментуючи на прохання журналістів ідею президента Франції Ніколя Саркозі перетворити "вісімку" в "Групу 13" за рахунок приєднання до неї Бразилії, Індії, Китаю, Мексики та ПАР. 

"Є всі підстави розглядати "Групу восьми" як важливий елемент неформальног механізму колективного лідерства провідних держав, що формується в світі й покликане бути більш представницьким в географічних і цивілізаційних відносинах. Це - природна тенденція, що йде від життя, і Росія її підтримує", - заявив Каминін.
 
Він відзначив, що характер роботи "вісімки" трансформується з урахуванням впливу чинників зростаючої глобалізації, що вимагає від неї ще більшої відкритості та подальшої демократизації. 

Офіційний представник МЗС РФ нагадав, що саме за російського головування в "Групі восьми" були зроблені нові практичні кроки для забезпечення більшої відкритості "вісімки", включаючи діалог з Китаєм, Індією, Бразилією, Мексикою й ПАР, а також низкою найбільших міжнародних організацій і міждержавних об'єднань, включаючи СНД. 

"Підтримуємо прийняті на саміті в Хайлігендаммі важливі рішення про розвиток структурованого діалогу з п'ятьма провідними країнами, що розвиваються, - партнерами "вісімки". Очевидно, що глобальні проблеми не можуть успішно розв'язуватися без участі крупних держав Азії, Африки та Латинської Америки, які динамічно розвиваються", - підкреслив Каминін.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: