Росія забажала обнулити свої мільярдні газові борги перед Україною

Дата публікації
Перегляди
46к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росія забажала обнулити свої мільярдні газові борги перед Україною

Фото: Газпром

Тим часом, борг "Газмпрому" перед "Нафтогазом" зріс до 2,817 млрд доларів.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак запропонував українському "Нафтогазу" відмовитись від фінансових претензій до Росії та укласти мирну угоду. Про це він розповів журналістам, передає видання "Интерфакс".

За його словами, мирова угода в рамках розгляду в Стокгольмському арбітражі між "Газпромом" і "Нафтогазом" за нульовим варіантом, на чому наполягає російська сторона, передбачає відсутність фінансових претензій.

"Нульовий варіант це мирова угода, в якій будуть досягнуті взаємні домовленості. Це відсутність взаємних претензій остаточно з погляду фінансів", - заявив Новак.

Раніше міністр заявляв, що Росія вважає за необхідне врегулювати арбітражний спір за нульовим варіантом в рамках мирової угоди до кінця 2019 року, оскільки судові розгляди і апеляційні розгляду йтимуть "ще дуже довго".

Нагадаємо, 24 вересня "Нафтогаз" нагадав, що борг російського "Газпрому" перед українським "Нафтогазом" за рішенням Стокгольмського арбітражу від лютого 2018 року зріс на 10% - до 2,817 млрд доларів.

Як повідомлялося, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу. Так само на початку березня в "Газпромі" попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.

У липні 2018 року "Нафтогаз" подав до Стокгольмського арбітражу другий позов проти "Газпрому". Українська компанія вимагає переглянути тариф на транзит газу від березня 2013 року, також від російської сторони вимагається відшкодування 12,5 млрд доларів. Російський "Газпром" своєю чергою подав позов про розірвання з "Нафтогазом" контракту на транзит. Стокгольмський арбітраж поєднав обидва позови в одну справу.

Раніше у "Нафтогазі" розповіли, як змусять "Газпром" сплатити борги за Стокгольмський арбітраж. Компанію цікавлять акції, якими володіють росіяни.

"Нафтогаз" готується до чергової газової війни із Росією

"Нафтогаз" готується до чергової газової війни із Росією

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Дата публікації
Перегляди
46к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація