Росія заборонила НАТО наближатися до своїх кордонів

В Росії оприлюднено Стратегію національної безпеки до 2020 року.

Неприйнятність для Росії планів просування військової інфраструктури НАТО до її кордонів і спроби надання організації глобальних функцій залишаться основними факторами у відносинах з альянсом.

Про це говориться в опублікованій у середу Стратегії національної безпеки РФ до 2020 року.

"Росія готова до розвитку відносин з НАТО на основі рівноправності, і в інтересах зміцнення загальної безпеки в Євро-Атлантичному регіоні, глибина і зміст яких будуть визначатися готовністю альянсу до врахування законних інтересів Росії при здійсненні військово-політичного планування, дотримання норм міжнародного права, а також до їхньої подальшої трансформації і пошуку нових задач і функцій гуманістичної направленості", - зазначається в документі.

У ньому підкреслюється, що спроби надати альянсу глобальні функції "йдуть врозріз з нормами міжнародного права".

Також у стратегії зазначається, що існуюча система безпеки, орієнтована на НАТО, створює загрозу забезпеченню міжнародної безпеки.

"Неспроможність існуючої глобальної і регіональної архітектури, орієнтованої, особливо в євроатлантичному регіоні, тільки на організацію Північноатлантичного договору, а також недосконалість правових інструментів і механізмів, усе більше створюють загрозу забезпеченню міжнародної безпеки", - підкреслюється в тексті документа.

"У результаті зміцнення нових центрів економічного зростання і політичного впливу складається якісно нова геополітична ситуація. Формується тенденція до пошуку вирішення наявних проблем і врегулювання кризових ситуацій на регіональному рівні без участі нерегіональних сил", - зазначається в тексті документа.

У той же час, стратегія нацбезпеки Росії розглядає присутність збройних сил Росії в конфліктних регіонах як фактор, що сприяє стратегічній стабільності у світі.

"Росія вважає, що підтримці стратегічної стабільності і рівноправному стратегічному партнерству може сприяти присутність у конфліктних регіонах контингентів Збройних Сил РФ на основі норм міжнародного права з метою вирішення політичних, економічних і інших задач невоєнними методами", - говориться в тексті.

Зазначимо, стратегію національної безпеки РФ було оприлюднено на фоні значного погіршення відносин між Росією та Альянсом.

На території Грузії зараз тривають навчання НАТО Cooperative Lancer/cooperative Longbow, проти проведення яких неодноразово висловлювався російський уряд. Кремль назвав навчання "відвертою провокацією, яка може мати негативні наслідки".

Наприкінці квітня НАТО позбавило акредитації при штаб-квартирі альянсу в Брюсселі двох співробітників російського представництва при НАТО, після чого Бельгія вислала росіян.

Москва у відповідь на недружній акт позбавила дипломатичної акредитації директора Інформаційного бюро НАТО в Москві, аташе посольства Канади в Росії Ізабель Франсуа і другого співробітника бюро, аташе посольства Канади в Росії Марка Опгенорта.

Читайте також:

Ющенко наказав уряду за рік підготувати Україну до вступу в НАТО

Росія звинуватила НАТО в спробі повернути холодну війну

Росія висилає НАТОвських дипломатів

НАТО почало навчання в Грузії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: