Росія заборонила в'їзд Далай-лами на свою територію

Росія не хоче загострювати відносини з Китаєм у ювілейному році спільної з Китаєм перемоги у Другій світовій війні, тому Далай-ламі порадили завітати пізніше.

Міністерство закордонних справ РФ відмовило у видачі в'їзної візи Далай-ламі.

Про це повідомили в прес-службі Центрального хурула Калмикії.

Шаджін-лама Калмикії Тело Тулку Рінпоче нагадав, що кілька місяців тому на адресу президента РФ Дмитра Мєдвєдєва і міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова від Централізованої релігійної організації "Об'єднання буддистів Калмикії" були направлені листи з проханням про видачу російської візи Далай-ламі. Аналогічний лист в МЗС відправив сенатор Михайло Капура, який представляє в Раді Федерації виконавчу владу Калмикії.

"У цьому році нами також було оформлено вісім запрошень - Його Святості і супроводжуючим його особам, - повідомив Тело Тулку Рінпоче, - однак вони чомусь були проігноровані".

Відповідь на ці листи, складена заступником директора першого департаменту Азії МЗС Куликом і надіслана на ім'я Шаджін-лами 7 квітня 2010, стала офіційною відмовою російської влади на прохання буддистів країни про видачу в'їзної візи лідерові буддистів світу. "Звичайно, ця інформація засмучує, але я вважаю, що народ Калмикії повинен про це знати", - заявив Рінпоче в п'ятницю.

У відмовним листі йдеться: "З розумінням ставимося до Вашого прагненню сприяти приїзду в РФ духовного лідера буддистів. У той же час хотіли б привернути Вашу увагу до чинників, які не можуть не враховуватися при розгляді даного питання. Навіть візит, носить пастирський характер, в нашу країну міжнародного релігійного лідера, в діяльності якого присутні і політичні моменти, не може бути суто внутрішньою справою Російської Федерації. Можливі наслідки приїзду Далай-лами в Росію необхідно розглядати з урахуванням відповідного зовнішньополітичного фону, а також у контексті забезпечення всієї сукупності російських інтересів. Виходимо також з того, що відвідування Далай-ламою Росії було б особливо болісно сприйнято Пекіном в нинішньому ювілейному році нашої спільної з Китаєм перемоги у Другій світовій війні. З урахуванням цього, вважали б за доцільне повернутися до опрацювання питання щодо можливої пастирської поїздки Далай-лами в Росію пізніше, перш за все в міру появи ознак зниження напруженості в його взаєминах з офіційною владою КНР".

На запитання журналістів, які кроки підуть у відповідь, Шаджін-лама повідомив про вже продуманий план дій. "Звичайно, на офіційному рівні можна перешкодити візиту нашого вчителя, його зустрічі з паствою, але знищити віру, яка є в серцях наших буддистів, неможливо. Візит духовного вчителя просто необхідний народу Калмикії: від того, чи відбудеться зустріч російських буддистів з Далай-ламою на російській території, багато в чому залежить подальша доля буддійської релігії в країні. Калмицький народ протягом багатьох століть з гідністю зберігав і розвивав вчення Будди, тому, незважаючи на відмову, ми не будемо опускати руки, але продовжимо нашу роботу і будемо вживати не менші зусиль", - сказав він.

Нагадаємо, раніше Китай засудив Обаму за зустріч Далай-лами.

Читайте також:

Далай-Лама: китайська влада намагається знищити буддизм у Тибеті

Китай різко засудив зустріч президента США з Далай-ламою

Обама зустрівся з Далай-Ламою проти волі Китаю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: