Росія закінчила контртерористичну операцію в Чечні

У Чечні знято режим контртерористичної операції, що діяв 10 років.

Режим контртерористичної операції (КТО) в Чечні, також відомий як Друга чеченська війна і діяв з 1999 року, знятий з 16 квітня.

Про це повідомляє Національний антитерористичний комітет (НАК) Росії.

"За дорученням президента РФ Національним антитерористичним комітетом внесені зміни в організацію антитерористичної діяльності на території Чеченської Республіки. Головою Комітету, директором РБ Росії Олександром Бортніковим з 00:00 годин 16 квітня відмінний наказ, що оголошує територію республіки зоною проведення контртерористичних операцій", - зазначається в повідомленні НАК.

З вказаного часу заходу щодо боротьби з тероризмом в Чечні здійснюватимуться відповідно до загального порядку, діючого в інших регіонах країни, відзначає комітет.

"Таке рішення покликане забезпечити умови для подальшої нормалізації ситуації в республіці, відновлення і розвитку її соціально-економічної сфери", - говориться в повідомленні.

Оперативному штабу в Чечні дані доручення, направлені на оптимізацію складу сил і засобів Об'єднаного угрупування військ по проведенню контртерористичних операцій на території північнокавказького регіону, вдосконалення порядку їх застосування в сучасних умовах.

Режим КТО передбачав ряд обмежень, які діяли на території регіону. Зокрема, діяв певний порядок огляду громадян, контролю за їх пересуваннями, функціонування аеропортів та ін.

Нагадаємо, 27 березня президент РФ Дмитро Мєдвєдєв доручив директору ФСБ розглянути питання про зняття режиму контртерористичної операції (КТО) в Чечні. 25 березня про можливість завершення операції в Чечні заявив президент республіки Рамзан Кадиров. Указ про введення режиму КТО був підписаний президентом Росії 23 вересня 1999 року.

Читайте також:

У Чечні солдат застрелив трьох військовослужбовців

Кадиров закликав чеченців не зважати на закон та брати двох дружин

Чечня залишиться під контролем ФСБ

Війна в Чечні офіційно завершиться в кінці березня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: