Росія закликала США розслідувати оприлюднені WikiLeaks дані

Росія вважає, що на владі США лежить обов'язок по проведенню ретельного, незалежного та прозорого розслідування всіх повідомлень, що з'явилися на WikiLeaks.

Росія приєдналася до числа країн і організацій, які раніше закликали Вашингтон провести розслідування подій, згаданих документах, опублікованих сайтом WikiLeaks, який спеціалізується на поширенні засекреченої інформації.

Представник МЗС РФ заявив, що на владі США лежить обов'язок по проведенню ретельного, незалежного та прозорого розслідування всіх повідомлень, що з'явилися в ЗМІ.

За його словами, про результати такого розслідування повинні дізнатися правозахисники і "зацікавлені міжнародні структури".

Тільки така позиція буде свідчити про "прихильність США високим стандартам у правозахисній сфері, до дотримання яких вони постійно закликають інші країни", зазначив представник російського МЗС.

Як відомо, серед матеріалів іракського досьє WikiLeaks, опублікованого 22 жовтня, містилися відомості про те, що більшість випадків застосування насильства до ув'язнених або були проігнорованими американським командуванням, або не розслідувалися.

Зокрема, журналісти телеканалу AL-Jazeera, що отримали доступ до матеріалів досьє за кілька місяців до їх публікації, відзначали існування документа, який наказував не займатися розглядами тортур в тому випадку, якщо їх застосовували не американські військові.

Інформація про тортури була одним з ключових пунктів досьє про війну в Іраку, яке включає в себе близько 400 тисяч документів. Також у матеріалах містилися докладні відомості про загиблих в результаті терактів і збройних зіткнень за період з 2004 по 2009 роки. У цілому за цей час загинули 109 тисяч людей, 66 тисяч з них - мирне населення Іраку.

Раніше представник Пентагону Дейв Лапан заявив, що в оприлюднених документах містяться відомості, які ставлять під загрозу безпеку більше 300 осіб. Він зазначив, що їх імена видалені з документів, проте залишилася інформація може навести зацікавлених осіб на цих людей.

В американському оборонному відомстві заявили, що Пентагон не планує заново розслідувати справи про зловживання іракських сил безпеки, про які йдеться в документах Wikileaks.

А напередодні начальник штабу Армії США генерал Джордж Кейсі заявив, що повідомлення про приховування випадків застосування тортур до затриманих в Іраку та відмову від їх розслідування не відповідають дійсності.

Між тим, верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллай вже закликала владу США та Іраку провести розслідування подій, згаданих документах, опублікованих WikiLeaks.

Читайте також:

США спростували звинувачення в приховуванні тортур в Іраку

Сайт WikiLeaks дістав компрометуючі матеріали про Росію

Влада Іраку звинуватила опозицію в публікації скандального досьє

Пентагон відмовився розслідувати інформацію, яку було оприлюднено Wikileaks

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: