Росія закликала Японію не нагнітати негативні емоції навколо Курил

В Росії заявили, що "нагнітання негативних емоцій не сприяє формуванню доброзичливої і спокійної атмосфери у двосторонніх відносинах".

Росія не є прихильницею нагнітання негативних емоцій у відносинах з Японією і вважає за краще вивести на перший план позитивний порядок денний.

Про це заявив у п'ятницю, 11 лютого, офіційний представник МЗС РФ Олександр Лукашевич у зв'язку з робочим візитом до Москви міністра закордонних справ Японії Сейдзі Маехари.

За його словами, в Москві звернули увагу на озвучені 7 лютого з боку японських офіційних осіб неприйнятні для Росії заяви і проведення націоналістами антиросійських акцій.

Тим не менше, в Росії виходять з того, що "нагнітання негативних емоцій не сприяє формуванню доброзичливої і спокійної атмосфери у двосторонніх відносинах", зазначив російський дипломат.

Він наголосив, що МЗС РФ вважає за необхідне зосередитися на нормалізації ситуації, вивівши на перший план покращення двосторонніх відносин з упором на розширення торговельно-економічної кооперації та поглиблення взаємодії в АТР і в міжнародних справах в цілому.

Лукашевич повідомив, що на майбутніх переговорах міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров і його японський колега обговорять різні аспекти двосторонніх відносин, а також "графік політичного діалогу та міжвідомчих контактів". Крім того міністри обговорять можливості для кооперації у сприянні зміцненню миру і стабільності в Афганістані та врегулюванні ядерної проблеми Корейського півострова.

Нагадаємо, раніше президент РФ Дмитро Мєдвєдєв заявив, що його країна докладе всіх зусиль для стратегічної присутності на Курилах, а військові в регіоні повинні бути забезпечені сучасним озброєнням для забезпечення безпеки островів.

У відповідь генеральний секретар японського кабінету міністрів Юкіо Едано заявив, що в Токіо будуть уважно спостерігати за діями збройних сил Росії на Південних Курилах.

Раніше помічник президента Росії з міжнародних справ Сергій Приходько заявив, що суверенітет Російської Федерації щодо Курильських островів не підлягає перегляду.

Японія претендує на чотири острови Курильської гряди - Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на двосторонній Трактат про торгівлю і кордони 1855 року. Позиція Москви полягає у тому, що південні Курили увійшли до складу СРСР (продовжувачем якого стала Росія) за підсумками Другої світової війни, і російський суверенітет над ними, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, сумніву не підлягає.

Читайте також:

Японія стурбована посиленням російських військових на Курилах

Росія розмістить на Курилах сучасне озброєння

Кремль пообіцяв японцям нові поїздки Мєдвєдєва на Курили

ВідеоРосія закликала Японію не нагнітати негативні емоції навколо Курил

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: