Росія закликає ЄС вплинути на Україну в газовому питанні

Росія закликає Європейський Союз вплинути на Україну для зняття можливих після Нового року проблем із транзитом російського газу до Європи.

Про це журналістам у Москві сьогодні заявив міністр енергетики РФ Сергій Шматко.

”У Європи достатньо можливостей вплинути на Україну для забезпечення гарантованого транзиту газу”, - сказав Шматко.

При цьому він запевнив, що Росія поставлятиме той обсяг газу на експорт, який передбачено договором.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи може Європа бути спокійною щодо поставок газу, він підкреслив: ”Європа повинна бути стурбована рішеннями, які приймає українська сторона”.

22 грудня перший віце-прем`єр-міністр РФ, голова Ради директорів ВАТ ”Газпром” Віктор Зубков попередив європейських партнерів, що дії України, що зачіпають транзит природного газу через українську територію, можуть призвести до порушення стабільності поставок газу до Європи.

”Хотів би запевнити Вас, що ВАТ ”Газпром” буде, як завжди, в повному обсязі виконувати свої контрактні зобов`язання перед європейськими клієнтами. ... Разом із тим, не можна виключати, що нинішня позиція Української Сторони й ті або інші її кроки, що зачіпають транзит природного газу через українську територію, можуть призвести до порушення стабільності поставок газу до Європи”, - йдеться в посланні Зубкова голові Комісії Європейських Співтовариств і главам урядів країн Європи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: