Росія закрила повітряний простір на кордоні з Україною за день до трагедії MH17

Через 17 годин після введення заборони був збитий "Боїнг".

В ніч проти 17 липня 2014 року Росія закрила повітряний простір на кордоні з Україною – в зоні відповідальності Ростовського зонального центру єдиної системи організації повітряного руху. Через 17 годин 20 хвилин після цього зенитно-ракетний комплекс "Бук" збив літак "Боїнг" рейсу МН17 малайзійських авіаліній, в результаті чого загинули 298 осіб.

Про це пише російське видання Forbes з посиланням на підсумковий звіт за результатами технічного розслідування Ради з безпеки Нідерландів (DSB), опублікований в жовтні 2015 року.

ВідеоУкраїна та Нідерланди підпишуть угоду щодо створення правових підстав для розгляду справи MH17

Російська сторона ввела обмеження для польотів цивільної авіації на висоті менше 16150 метрів, що порівнянно з максимальною висотою враження зенітного ракетного комплексу "Бук" (близько 18 км).

Обмеження вводилися "для забезпечення безпеки польотів", а в якості їхньої причини називалися "бойові дії на території України поблизу державного кордону Російської Федерації і факту стрільби з території України в напрямку території Російської Федерації".

Оглядач Forbes Вадим Лукашевич зазначає, що бойові дії на сході України на той момент тривали вже кілька місяців, але Росію це стурбувало лише в липні 2014 року.

"Тобто до цього моменту українські "Буки" У зоні АТО нашу службу контролю за повітряним рухом абсолютно не цікавили, а з нуля годин нуль хвилин 17 липня вони раптом стали смертельно небезпечними. Кілька місяців вони спокійно стояли в зоні АТО, але раптом в ніч проти 17 липня вони (на думку Росії) зібралися стріляти в бік прикордонного російського повітряного простору. І як тільки Росія до цього (заздалегідь!) приготувалася, тут же "якийсь" "Бук" збиває пасажирський лайнер – ви вірите в такі разючі збіги?!", - пише журналіст.

У ході розслідування Рада з безпеки Нідерландів запросила в російської сторони про причини введення таких обмежень на польоти цивільної авіації. Росавіація відповіла, що це було зроблено з метою "узгодження обмежувальних заходів з прилеглим повітряним простором України".

Forbes зазначає, що насправді ніякого узгодження не вийшло – 14 липня Україна закрила повітряний простір над зоною АТО до висоти 9454 метра, вище якого можна було літати, а Росія ввела обмеження до набагато більшої висоти - 16150 метрів.

На питання голландських експертів DSB про причини введення Росією заборони вищої за українську, російська сторона так нічого і не відповіла.

Катастрофа MH17. Інфографіка

Крім того, 17 липня 2014 року маршрут рейсу МН17 пролягав над зоною відповідальності Ростовського зонального центру, якому було адресовано обмеження, що набрало напередодні опівночі.

"Тому ростовський диспетчер знав, що при перетині державного кордону Росії малайзійський Boeing 777, ..., вторгається в заборонену для польотів цивільної авіації зону російського повітряного простору, і мовчав...", - зазначив журналіст Вадим Лукашевич.

За його словами, ростовський диспетчер промовчав і в більше ніж півтори сотні попередніх випадках, проводячи більше сотні цивільних літаків через свою зону відповідальності з півночі 17 липня 2014 року до моменту закриття повітряного простору над зоною АТО.

Нагадаємо, команда Bellingcat виявила імовірних військових водіїв, які мали стосунок до "Буку 332", який збив рейс МН17 на Донеччині. Про це йдеться в новому звіті організації.

Так, на світлинах, опублікованих в російській соцмережі Вконтакте  солдатами-водіями з 2-го і 147-го автомобільних батальйонів, видно вантажівки і трали з тими ж номерними знаками, що і машини, що рухалися в колоні і які потрапили на відео і фото від 23 до 25 червня 2014 року. 

У новому звіті Bellingcat визначила водіїв вантажівок в колонах, які перевозили "Буки" в червні і липні 2014 року, зокрема вантажівки, що перевозила "Бук 332", номер якої "4267 AH 50", а номер її трала - "XP 4679 50". У звіті також вказані водії, які могли мати відношення до перевезення "Бука 332" з Міллерово на російсько-український кордон. 

17 липня 2014 року в зоні збройного протистояння на сході України був збитий Боїнг 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 з Амстердама в Куала-Лумпура. Трагедія сталася на сході Донецької області в районі села Грабово, розташованого неподалік від Тореза. Всі 298 осіб, які перебували на борту, загинули. 

13 жовтня 2015 року Рада Безпеки Нідерландів оприлюднила власний звіт по авіакатастрофі пасажирського лайнера Boeing 777 "Малайзійських авіаліній". Згідно з документом, літак був уражений частинами ракети 9N314M, випущеної з ПЗРК "Бук"; було встановлено, що вихідна точка запуску розташована на території близько 320 квадратних кілометрів на території східної України. 

ВідеоВеликий фрагмент ракети "Бук" виявили на місці катастрофи малайзійського "Боїнга"

Залиште свій коментар