Росія заморозить військову відповідь на американську ПРО

Рішення пов'язане з тим, що США раніше відмовилися від планів розміщувати об'єкти ПРО в Польщі та Чехії. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Росія заморозить заходи військового характеру, які планувалося прийняти у відповідь на розміщення третього позиційного району американської системи ПРО в Східній Європі, а згодом може остаточно від них відмовитися.

Рішення пов'язане з тим, що США раніше відмовилися від планів розміщувати об'єкти ПРО в Польщі та Чехії. Про це повідомляє військово-дипломатичне джерело в Москві.

У листопаді 2008 року президент РФ Дмитро Мєдвєдєв під час свого послання Федеральним Зборам заявив, що у відповідь на розміщення об'єктів ПРО в Європі Росія дислокацією в Калінінградській області ракетні комплекси "Іскандер".

Росія планувала і інші відповідні заходи військового характеру, зокрема, розміщення в Калінінградській області дальних бомбардувальників Ту-22, здатних нести ядерну зброю. "У нашому арсеналі були і технічні заходи, такі як оснащення балістичних ракет новими боєголовками і скорочення розгінної ділянки для цих ракет, що знижувало б ефективність американської ПРО в десятки разів", - сказало джерело.

США вийшли з американо-радянського договору по ПРО в 2002 році, під час президентства Джорджа Буша. Вашингтон оголосив про намір розмістити радар в Чехії і ракети-перехоплювачі в Польщі, пояснюючи це необхідністю захисту від ядерної загрози з боку Ірану. Росія виступала проти, тому що бачила в американській ПРО загрозу своїй безпеці. Зближення позицій двох країн у питанні щодо ПРО настав за нових президентів - Барака Обами і Дмитра Мєдвєдєва. 17 вересня 2009 стало відомо, що Вашингтон відмовився від планів розмістити протиракетні об'єкти в Польщі і Чехії і вже повідомив про це керівництво цих країн.

Читайте також:

США замінять ПРО в Європі альтернативним проектом

США чекають від Росії відмови від поставок ракет Ірану

Північна Корея готова вирішувати ядерну проблему шляхом переговорів

Президент Польщі: американці роблять історичну помилку

ВідеоМєдвєдєв про рішення США щодо ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: